Forum.Nysa.PL Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Marihuana
Autor Wiadomość
Łukasz 
+Mędrzec

Wysłany: 2009-03-11, 11:38   

Ostatnio oglądałem program, co ciekawe na kanale dla młodszych oglądających ale nie tylko (da Vinci Learning czy jakoś tak). Mówili tam o extasy, albo czymś w tym stylu i co ciekawe w znacznej części w superlatywach. Do tego powiedzieli co robić, żeby po zażyciu nic się nie stało (jak często pić wodę, żeby się nie przemęczać). Na koniec były tylko dwie, trzy mało pozytywne wypowiedzi ludzi którzy brali i wypowiedź psychologa też niezbyt pozytywna.

Ciekawe podejście do sprawy - nie "złe to nie dotykaj" tylko fakty, fakty i jeszcze raz fakty. Mi osobiście taki rodzaj przedstawiania sprawy podoba się najbardziej.

Raku 
+Gaduła
Gangster xD

Wysłany: 2009-03-11, 15:59   

Jimmi wiem o co ci chodzi :) Ale głownie problemy są przez cięższe narkotyki typu amfetamina itp. Marihuana nie prowadzi do tego typu sytuacji :) Jak już chcecie patrzeć z tego punktu widzenia to popatrzcie na alkohol ile rodzin on zburzył :)

OlciaNy 
Przyjaciel forum
Jak Nie Ja To Kto?

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2009-03-11, 16:03   

Od marihuany wszystko się zaczyna...

luke
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 16:13   

Raku napisał/a:
Jimmi wiem o co ci chodzi :) Ale głownie problemy są przez cięższe narkotyki typu amfetamina itp. Marihuana nie prowadzi do tego typu sytuacji :) Jak już chcecie patrzeć z tego punktu widzenia to popatrzcie na alkohol ile rodzin on zburzył :)

Bzdury wypisujesz. Poddajesz się argumentacji pajaców, którzy na tym zarabiają.

I dla Twojej informacji - alkohol rozwalił więcej rodzin bo w zdecydowanie większej ilości jest pochłaniany. Gdybyś przyglądnął się danym statystycznym w sposób proporcjonalny i wyciągnął z rzetelnych badań procent z całości pijących i ćpających to wynik byłby zupełnie inny.

To tak jak stereotyp feministek, które mówią, że mężczyźni gorzej jeżdżą samochodami bo więcej wypadków powodują niż kobiety. Tylko, że nie biorą pod uwagę ile jest zawodowych kierowców wśród mężczyzn a ile wśród kobiet i w ogóle, że więcej mężczyzn jest na drogach, a więc prawdopodobieństwo wypadku z udziałem mężczyzn się zwiększa.

Zatem - poćwicz statystykę. Nie chciałem tego pisać, ale ja w wieku 15 lat może i poddawałem się głupim kampaniom, ale przynajmniej zajmowałem się pożyteczniejszymi rzeczami jak np. granie w piłkę nożną 6 godzin dziennie, granie w teatrze szkolnym (razem z bratem Jimmiego ;) ) czy choćby chodzenie na mecze siatkówki ;)

Daj sobie spokój z narkotykami, miękkie, twarde - jeden syf. A tak na marginesie, skoro już tak dużo wiesz, powiedz mi kto wprowadził podział na miękkie i twarde dragi?

Raku 
+Gaduła
Gangster xD

Wysłany: 2009-03-11, 17:16   

Luke napisałem że biorę ? Chciałem żeby każdy wypowiedział swoje zdanie a temat zaczął wogóle na inny tor ...

Fedor 
+Mędrzec
hydrolog

Wysłany: 2009-03-11, 17:39   

Póki masz jeszcze szanse - nie zaczynaj. Odczujesz dopiero po latach. Dziur w pamięci już nie cofniesz a zarabiac na siebie trzeba bedzie, wykonywać jakieś zlecenia o które Cie ktos poprosi. Zapomnisz raz, drugi, trzeci i w końcu ktoś Ci podziekuje za współprace.

To tylko jeden przykład.

Groch 
Przyjaciel forum
whateva...

Wysłany: 2009-03-11, 17:50   

To napisz, że nie paliłeś. Tak będzie prościej. Możesz?

Ja mam mieszane uczucia ze względu na to, że w przypadku Holandii statystyki pokazały, że po legalizacji ilość palaczy spadła. Kolejnym argumentem za jest to, że można chociaż w części kontrolować podaż, jakość jak i grupę docelową dla tego narkotyku. Ponadto wpływy do budżetu a jednym z najważniejszych - podcięcie skrzydeł (chociaż trochę) mafii.

Z drugiej strony to dalej są narkotyki i ryją musq i bardzo często jest tak, że zaczyna się od palenia trawy a kończy na czymś mocniejszym ale to nie jest reguła ponieważ mam kilku znajomych, którzy kulturalnie siadają sobie raz w tygodniu w domku, blancik i palą. Są uradowani i weseli. Ludzie poważni, pracujący często na kierowniczych stanowiskach.
Tak w ogóle to nie wiem czy zdajecie sobie sprawę jak wiele osób pali trawę. Dyrektorzy w różnych firmach, reporterzy telewizyjni jak i radiowi. nawet wiem o jednym, który prowadzi w jednej z rozgłośni radiowej program i bez zielska nie dałby chyba rady.

Także jestem za legalizacją. Raz, że ludzie i tak będą palić, dwa, że wszystko jest dla ludzi. Można się zabić wódką, młotkiem czy nożem. Można się uzależnić od telewizora, trawy, książek, wódy, czegokolwiek. Jak masz głowę na karku to dasz radę a jak nie, to cóż, prawo Darwina jak i nagrody Darwina czekają.

Raku 
+Gaduła
Gangster xD

Wysłany: 2009-03-11, 19:23   

Plusem legalizacji byłoby też to że dopalacze straciłyby zysk i może by znikły. Rząd RP wprowadził substancje z dopalaczy na listę zakazanych ale oni i tak wymyślili nowe o innym składzie. Chodzi mi głównie o te tabletki żeby to poznikało bo to dopiero niszczy życie. I docierają one wszędzie wiem że przez jakiś czas były nawet sprzedawane w Nysie w trafice ... :/

jimmi 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-03-11, 19:36   

Groch napisał/a:
Jak masz głowę na karku to dasz radę a jak nie, to cóż, prawo Darwina jak i nagrody Darwina czekają.

Ci najbardziej podatni znajdują się przeważnie w takim wieku, że ciężko tu mówić o głowie na karu, czy zdrowym rozsądku. :roll:

luke
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 19:58   

Raku napisał/a:
Luke napisałem że biorę ? Chciałem żeby każdy wypowiedział swoje zdanie a temat zaczął wogóle na inny tor ...

A czy ja napisałem, że bierzesz/palisz? Nie wypowiadałbym się w ogóle ale poruszyłeś statystykę a to moja subdyscyplina, więc się wypowiedziałem.

Michumm 
+Gaduła
Baitcasting Fishing

Wysłany: 2009-03-11, 20:17   

OlciaNy napisał/a:
Od marihuany wszystko się zaczyna...

od piwka do dentauratu droga krotka, marihuana nie uzaleznia fizycznie to po pierwsze, zeby przedawkowac trzebaby jej bylo ZJESC ok 14kg, a juz sa w 4 fazie testow masowe lekarstwa na marihuanie.

...nie wedka czyni wedkarza...

OlciaNy 
Przyjaciel forum
Jak Nie Ja To Kto?

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2009-03-11, 20:24   

Zastosowania w medycynie

Konopie indyjskie i zawarte w nich kannabinoidy nie są obecnie szeroko stosowane w medycynie, a w wielu krajach (w tym Polsce), w ogóle nie są stosowane jako leki lub środki medyczne.

Z dwóch specjalnie hodowanych i selekcjonowanych odmian konopi Cannabis sativa pozyskuje się składniki preparatu o nazwie Sativex. Wykazano, że kannabinoidy zawarte w ekstrakcie z konopi (głównie THC i kannabidiol) mogą skutecznie znosić silne bóle neuropatyczne. Wskazania obejmują bóle neuropatyczne w przebiegu stwardnienia rozsianego (SM), leczenie wspomagające średniego i silnego bólu u chorych z zaawansowanym nowotworem, cierpiących mimo stosowania największych tolerowanych dawek opioidów. Lek aplikowany jest w postaci aerozolu na błonę śluzową jamy ustnej. Sativex został zarejestrowany do leczenia tylko w Kanadzie, ale może być też używany ze specjalnych wskazań w Wielkiej Brytanii. Lek czeka na rejestrację w Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych.

Obecnie trwają też badania nad innymi wskazaniami do Sativexu. Obejmują one stwardnienie rozsiane (niedowład spastyczny i zaburzenia funkcji pęcherza moczowego), allodynię, neuropatię cukrzycową, bóle splotu ramiennego, bóle w przebiegu urazów rdzenia kręgowego. Producent leku, GW Pharmaceuticals, prowadzi też badania nad innymi preparatami opartami na kannabinoidach – mogłyby one znaleźć zastosowanie w terapii reumatoidalnego zapaleniu stawów czy nieswoistego zapalenia jelit (IBD).

Marinol jest pierwszym syntetycznym (a więc nie pozyskiwanym z konopi czy marihuany) tetrahydrokannabinolem (dronabinol) zaaprobowanym przez amerykańską FDA. Początkowo uzyskał rejestrację jako lek przeciwwymiotny u pacjentów poddawanych chemioterapii z powodu nowotworu, u których konwencjonalne leczenie nudności okazało się nieskuteczne. Następnie wskazania rozszerzono i obecnie Marinol stosowany jest w leczeniu anoreksji w przebiegu AIDS. Lek wytwarzany jest w postaci kapsułek, dostępny w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Kolejnym syntetycznym kannabinoidem jest nabilon – budową chemiczną zbliżony do THC, dostępny jako Cesamet. Jest lekiem przeciwwymiotnym – z tymi samymi ograniczeniami co Marinol

Próby stosowania samej marihuany w leczeniu wymiotów nie poddających się klasycznej terapii wykazały, że jest lepiej wchłanialna w przypadku palenia niż podawania doustnego

W fazie klinicznych testów znajduje się Acomplia (Rimonabant), lek służący do walki z otyłością i uzależnieniami. Rimonabant to antagonista receptora kanabinoidowego CB1 – substancja o działaniu odwrotnym do THC.

Medyczne korzyści z przyjmowania kannabinoidów są niezwiązane i niezależne od efektów psychoaktywnych. Badania wykazały, że większość pacjentów może osiągnąć korzyści z leczenia, zanim pojawią się jakiekolwiek objawy odurzenia.

http://pl.wikipedia.org/w...nia_w_medycynie

Tomek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-03-11, 20:34   

I co się okazuje? Nie jest tak źle, ale tutaj walka jest raczej z mentalnością i sytuacją w jakiej ludzie zostali wychowani. Mało kto bierze pod uwagę fakty, a to co się mówi najczęściej nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością.
Dobrze, że został założony ten temat. Więcej prawdy się dowiemy, ale paragrafy i tak zostaną...

Groch 
Przyjaciel forum
whateva...

Wysłany: 2009-03-11, 22:03   

Owszem Jimmi. Granica wieku to minimum 18 lat. Można by się nad 21 zastanowić. Ludzie są w różnym wieku podatni na różne rzeczy.

Mi bardziej chodzi o to, że państwo mi nie daje wyboru - nie chce zapina pasów a muszę, chce zajarać a nie mogę. Chce się truć w ten czy inny sposób - moja sprawa, moje życie. Jak dla mnie proste.
Nawet eutanazja - mam dość życia, chce podziękować, zapłacić i w spokoju umrzeć. Nie mogę.

Raku 
+Gaduła
Gangster xD

Wysłany: 2009-03-12, 15:09   

Olciany mam pytanie :D Czemu sativex nie jest w polsce jako lek ? Przecież nie jest on robiony z samego THC :)

Odpowiedz do tematu