Forum.Nysa.PL Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
coffe shop Czechy
Autor Wiadomość
Sebaszczak 
+Nowy

Wysłany: 2011-04-14, 20:29   coffe shop Czechy

Witam gdzie znajde blisko taki sklepik w czechach ?

Marjanek 
+Gaduła

Wysłany: 2011-04-14, 23:43   

Ale o jaki coffe shop Ci chodzi ? taki gdzie sie pija herbatki, kawki itp, czy o taki jakich nie ma w Czechach, ale krążą legendy, że są, w którym idziesz i kupujesz blancika

RPA 
+Gaduła

Wysłany: 2011-04-15, 15:28   

Marjanek napisał/a:
Ale o jaki coffe shop Ci chodzi ? taki gdzie sie pija herbatki, kawki itp, czy o taki jakich nie ma w Czechach, ale krążą legendy, że są, w którym idziesz i kupujesz blancika

"Legendarne" Coffee Shopy istnieją na 100% w Ostravie (sprawdzone osobiście) i w Pradze (nie osobiście, ale przez zaufane osoby), czy gdzieś bliżej - nie mam pojęcia.

Marjanek 
+Gaduła

Wysłany: 2011-04-15, 16:24   

Cytat:
"Legendarne" Coffee Shopy istnieją na 100% w Ostravie (sprawdzone osobiście) i w Pradze (nie osobiście, ale przez zaufane osoby), czy gdzieś bliżej - nie mam pojęcia.

Że tak powiem zmień dilera, albo bierz połowę :ralf: Nie ma w Czechach legalnie działających Coffeshopów w których dostaniemy np blanta, ponieważ sprzedaż jest tam nielegalna. Oczywiście można dostać np w herbaciarniach to czego szukamy, no ale ..:) A co do Pragi to jest tam niby coffeshop który zwie się grow shop, gdzie legalnie dostaniemy wszystko (nawet nasionka),ale nie samo palenie :)

RPA 
+Gaduła

Wysłany: 2011-04-15, 19:14   

Marjanek napisał/a:
Cytat:

Że tak powiem zmień dilera, albo bierz połowę :ralf: Nie ma w Czechach legalnie działających Coffeshopów w których dostaniemy np blanta, ponieważ sprzedaż jest tam nielegalna. Oczywiście można dostać np w herbaciarniach to czego szukamy, no ale ..:) A co do Pragi to jest tam niby coffeshop który zwie się grow shop, gdzie legalnie dostaniemy wszystko (nawet nasionka),ale nie samo palenie :)

To wygląda tak, że siadasz, coś pijesz i koleś sam podchodzi, pyta ile chcesz, kładzie wagę na stole, odważa i sprzedaje. Żadnego krycia itd. Czechy to bardzo liberalny kraj na tą chwilę :)

champion 
+Bywalec
Wiktor R.

Wysłany: 2011-04-15, 20:06   

W Jesenniku jest jedna kawiarnia w której robi tak samo kelner jak to opisał RPA ;)
Z zaufanego i wiarygodnego źródła to znam ;)
Koszt jednego, czystego , pełnego gieta to podobno 250 kC :)

I LOVE NYSA !

http://www.facebook.com/ilovenysa
www.ilovenysa.pl

Phi.

RPA 
+Gaduła

Wysłany: 2011-04-15, 22:40   

champion napisał/a:
Koszt jednego, czystego , pełnego gieta to podobno 250 kC :)

Standardowa cena w Czechach, w Ostravie przyjmują też złotówki - wtedy kosztuje to 30zł, czyli opłaca się bardziej. Uwaga: złotówkami można płacić w sumie tylko w coffee shopach :)

Janusz19588 
+Stały bywalec
Janek19588

Wysłany: 2011-04-15, 23:51   

Jedź do Amsterdamu i weź ze sobą sporo kasy :-)

Kozaczek20 
+Gaduła

Wysłany: 2011-04-16, 09:55   

Janusz19588 napisał/a:
Jedź do Amsterdamu i weź ze sobą sporo kasy

I życzę szczęścia w poworocie do kraju:D

Sebaszczak 
+Nowy

Wysłany: 2011-04-16, 12:50   

W Amsterdamie byłem i to nie raz bo w pobliżu pracowałem.
A nie będę jechał do Holandii żeby zapalić czystego ziółka .
(pale raz na ruski rok, żeby nie było)
Pozdro

Janusz19588 
+Stały bywalec
Janek19588

Wysłany: 2011-04-16, 13:51   

Sebaszczak napisał/a:

Każdy tak mówi, bo przecież pali dla przyjemności, a nie żeby zostać ćpunem :-( Skoro byłeś w Amsterdamie, to myślę, że widziałeś tych, którzy bez dymka "czystego ziółka" nie umieją już żyć. Koniec kazania :-)

kubutek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-16, 15:44   

Jestem w Czechach średnio 2 razy w tygodniu.
Młodzi rolują sobie blanty na stole, a starzy obok grają w bilarda i nic nikomu nie przeszkadza, tylko u nas się to demonizuje i narzuca z góry grzech pierworodny (mam przesrane, bo Bóg tak chce i mi się należało). Ze zdobyciem zioła nie ma najmniejszego problemu.
Grupa działaczy czeskich od dawna walczyła o depenalizację niewielkich ilości narkotyków, a dostali jeszcze więcej. U nas lekko się ruszyło, ale posiadanie nadal jest ścigane, jedynie prokurator z wielką łachą MOŻE odstąpić od wniosku o karę.
Znowu się powtarzam, ale nie mogę dawać zarobić w polskiej knajpie, bo za te same pieniądze mam 2-3 razy tyle i jeszcze mogę puścić chmurę bezstresowo. Niestety, drinka za 3.50zł w Polsce nie wypiję, tak samo piwa za 2.50zł ani whiskey za 4zł, ani nikt mi nie położy łapy na ramieniu za siedzenie z white-boy'em czy lufą w dłoni. Daję zarobić Czechom, drogi Rządzie. Współczuję Polakom z Polski środkowej, Ci to nie mają się gdzie schować.

RPA 
+Gaduła

Wysłany: 2011-04-16, 18:12   

Janusz19588 napisał/a:
Sebaszczak napisał/a:

Każdy tak mówi, bo przecież pali dla przyjemności, a nie żeby zostać ćpunem :-( Skoro byłeś w Amsterdamie, to myślę, że widziałeś tych, którzy bez dymka "czystego ziółka" nie umieją już żyć. Koniec kazania :-)

Znam i ludzi, którzy z domu nie wyjdą jak nie wypiją kawy - i to nie takiej zwykłej, tylko czarnej siekiery przepalającej dno kubka po kwadransie. Znam też takich, co jak nie spalą ramki dziennie to będą im ręce skakać jak starym heroinistom.
W życiu nie widziałem palacza trawki któremu by ręce skakały czy gorzej pracował mózg bez niej.

qbutek napisał/a:
Młodzi rolują sobie blanty na stole, a starzy obok grają w bilarda i nic nikomu nie przeszkadza

A co ma przeszkadzać? Kto widział agresywnego najaranego? Albo chociaż ewidentnie niekulturalnego z tego powodu? Chłopaki (i dziewczyny) spalą, pośmieją się, dobrze się pobawią (choć z precyzją ruchów bywa różnie ;) ), później skoczą coś zjeść i do domu spać :) Jak można być fanatycznym wrogiem takiej używki?

kubutek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-17, 00:44   

RPA, cięta riposta na janusza98374983748, rośnie mi tu konkurencja :P
W Czechach jak widzisz rolującego gościa i dla jaj zapytasz "elo, co to tam robisz?", on z rozbrajającą szczerością odpowie "tocim". W sensie "coś toczę", tak samo barman na pytanie gdzie moje piwo odpowie, że się toczy :) Kocham ten ich kraj, ludzi, gdzie ostrogi obrastają rdzą, wrzucone do gnojownika.
Dobra, przepinam temat do Pogaduch.

kingjah 
+Bywalec

Wysłany: 2011-04-18, 21:27   

qbutek napisał/a:
U nas lekko się ruszyło, ale posiadanie nadal jest ścigane, jedynie prokurator z wielką łachą MOŻE odstąpić od wniosku o karę

Prokurator zawsze mógł odstąpić od wszczęcia postępowania, poprawka poza tym ze cokolwiek się z nią stało nic nie zmieniła. Stoimy w miejscu.

Odpowiedz do tematu