Forum.Nysa.PL Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Akademik w Nysie za darmo??
Autor Wiadomość
mnietek/ 
+Nowy

Wysłany: 2008-09-11, 15:22   Akademik w Nysie za darmo??

"Wszyscy studenci, którzy rozpoczną w tym roku studia w PWSZ będą w Nysie mieszkać za darmo.(..)
Stypendium jest przyznawane studentowi studiów stacjonarnych (niezależnie od osiągniętego dochodu) z tytułu zamieszkania w Domu Studenta PWSZ w Nysie lub obiekcie innym niż Dom Studenta, na terenie Gminy Nysa, jeżeli miejsce jego stałego zamieszkania znajduje się nie bliżej niż 20 km od Nysy."

Czy istnieją ludzie którym przyznano akademik?

Ja mieszkam w miejscowości oddalonej od Nysy od ok 200 km, może nawet więcej,(dokładnie nie jestem w stanie określić) , lecz jak się dowiedziałem - akademika mi nie przyznano.
Również dochody są niższe od wymaganego progu...( tylko o jaki próg chodzi,skoro przyznaje się akademik "niezależnie od osiągniętego dochodu")
Lecz mimo wszystko okazało się ,ze po przeliczeniu tego na jakieś tajemnicze punkty nie spełniam określonych "wymogów"(?!)
Mam nadzieje ,że to tylko błąd w papierach i ,że po ponownym rozpatrzeniu podania akademik zostanie mi przyznany...w przeciwnym razie będę zmuszony codziennie spędzać 6 godzin dziennie na dojazdach na uczelnie.

kasica_f 
+Czytelnik

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2008-09-11, 15:46   

stypendium dostanie kazdy kto podejmie w tym roku nauke a nie akademik.....byc moze znalazly sie osoby ktore mialy nizszy dochod od Twojego i oni zapelnili caly dom studenta

grreg
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-11, 15:47   

to nie może być "być może", zasady gry powinny być zrozumiałe i jawne

Maciejo 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2008-09-11, 15:54   

a nie taniej będzie poszukać pokoju? codziennie po 6godzin x 5dni w tygodniu kiedy Ty się będziesz uczył :) ? a bilety nie są za tanie chyba teraz?

mnietek/ 
+Nowy

Wysłany: 2008-09-11, 16:04   

heh oczywiście to był żart z tymi dojazdami, ale z utrzymywaniem się bez stypendium też będę miał raczej ciężko

shadow188
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-11, 16:10   

mnietek/, możesz podać źródło tego cytatu. To jakiś kolejny nyski gniot, no chyba, że reszta "treści" coś wyjaśnia. Ja z tego cytatu rozumiem, że wszyscy będą mieszkać za darmo i nie ważne czy w Domu Studenta, czy też nie, byle zameldowani byli min. 20 km od Nysy. To jakaś paranoja :evil:

mnietek/ 
+Nowy

Wysłany: 2008-09-11, 16:16   

zródło -http://www.pwsz.nysa.pl/rekrutacja/rekrutacja.php?k=3&id_p=75

hm może się zbyt wczesznie denerwuje i faktycznie jakieś nieporozumienie mogło zajść , mam zamiar się odwołać , ale i tak coś mi tu nie pasuje

Stypendium jest przyznawane studentowi studiów stacjonarnych (niezależnie od osiągniętego dochodu) z tytułu zamieszkania w Domu Studenta PWSZ w Nysie lub obiekcie innym niż Dom Studenta, na terenie Gminy Nysa, jeżeli miejsce jego stałego zamieszkania znajduje się nie bliżej niż 20 km od Nysy.

gdy składałem papiery ,dowiedziałem się czegoś dokładnie odwrotnego..."wszystko zależy od dochodów" :) heh

kasica_f 
+Czytelnik

Wysłany: 2008-09-11, 16:22   

wszystko zalezy od dochodow jesli chcesz sie starac o stypendium mieszkalne- tez mi tak mowili ale wkoncu sprostowali :) a z budzetu miasta idzie kasa dla pierwszakow- Ci ktorzy zamieszkaja w Domy Studenta maja zwracany !00% koszt zakwaterowania, natomiast osoby wynajmujace miejsce w mieszkaniu maja zwracana kase ale nie cala tylko jakas srednia jaka sobie wylicza uczelnia- w zeszlymm roku to bylo 200zl a z tego co slyszalam to w tym roku podobno troche mniej....

jednakze zeby Ci zwocili za zamieszkanie w Nysie musisz pokazac umowe najmu i tymczasowe zameldowanie w tym oto miescie :)

shadow188
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-11, 16:22   

PWSZ napisał/a:
Tylko w Nysie studia i mieszkanie za darmo !!!

Wszyscy studenci, którzy rozpoczną w tym roku studia w PWSZ będą w Nysie mieszkać za darmo.

Staraniem Rektora PWSZ w Nysie - prof. Ryszarda Knosali oraz Burmistrz Nysy - Jolanty Barskiej wszyscy zamiejscowi studenci, którzy podejmą naukę w roku akademickim 2008/2009, nie poniosą kosztów zakwaterowania w Nysie.

Podstawą otrzymania stypendium będzie umowa o wynajęcie lokalu wraz z potwierdzeniem tymczasowego zameldowania w Nysie.

Przyznane stypendium będzie miało wysokość średniego kosztu wynajęcia kwatery ponoszonego przez studenta.

Studentom, którzy otrzymają miejsce w Domu Studenta, Uczelnia całkowicie pokryje koszty zakwaterowania.

W 2007 roku wypłacono studentom nyskiej Uczelni 1434 stypendia na cele mieszkaniowe ufundowane przez Gminę Nysa.

Stypendium jest przyznawane studentowi studiów stacjonarnych (niezależnie od osiągniętego dochodu) z tytułu zamieszkania w Domu Studenta PWSZ w Nysie lub obiekcie innym niż Dom Studenta, na terenie Gminy Nysa, jeżeli miejsce jego stałego zamieszkania znajduje się nie bliżej niż 20 km od Nysy.

Również w budżecie Gminy Nysa na 2008 rok zabezpieczono środki na stypendia mieszkaniowe dla studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.

Brawo, ktoś z Kolejowej ma jeszcze jakieś "genialne" pomysły??!!! :evil: :evil:

A tak na spokojnie, to wiesz co Ci poradzę mnietek/ ? Drukuj to, i do sądu z nimi. I niech tak zrobią wszyscy, którzy teraz mają odmowę. Wprowadzono was w błąd, z premedytacją. I żądajcie odszkodowań. Jak ktoś w tym Mieście w końcu beknie finansowo za "oszołomstwo", to może otworzy oczy.

PS. Chyba że nie spełniliście wymogów /czytaj post wyżej/

kasica_f 
+Czytelnik

Wysłany: 2008-09-11, 16:28   

a jesli chodzi o to moje "moze byc" to juz wyjasniam- jest tak ze pierwszenstwo w otrzymaniu miejsca w akademiku maja starsze roczniki przez co jest mniej wolnych dla pierwszakow i sadze ze ulokowali w domu studenta pierwszakow ktorzy mieli najnizsze dochody a Tobie moze i sie nalezalo miejsce w akademiku lecz juz nie bylo wolnych miejsc

Moja rada- szukaj mieszkania bo za 3tygodnie zaczynaja sie studia a wiadomo ze rozpatrzenie Twojego w niosku tez bedzie troche trwac wiec jesli znow bedzie lipa to niesttey nie bedziesz mial gdzie mieszkac bo bedzie male prawdopodobienstwo na znalezienie jakiegos lokum pare dni przed

Shinobi 
+Nowy

Wysłany: 2008-09-11, 20:08   

Dokładnie, z akademikami tak jest zawsze - czy to w Nysie, Opolu czy Warszawie. Skoro gmina zwraca chociaż część kosztów związanych z najmem mieszkania - choćby i 100 zł - to lepiej szukac mieszkania.

aga88-skc 
+Nowy

Wysłany: 2008-09-12, 21:47   

ja mieszkam ponad 300 km od uczelni i tez nie dostalam akademika, wiec kto go dostal??

chore to wszystko

kasica_f 
+Czytelnik

Wysłany: 2008-09-13, 08:09   

osoby ktore maja nizszy dochod od Ciebie...juz to pisalam

szarooka 
+Nowy

Wysłany: 2008-09-14, 11:06   

Regulamin: http://www.pwsz.nysa.pl/s...i/regulamin.pdf
Rozdział VII

Tak jak poprzednicy napisali, zależy od dochodów na jedną osobę w rodzinie i od odległości. :)

shadow188
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-14, 12:14   

Zaraz. regulamin, regulaminem, ale jak to się ma do tego co zacytowałem wcześniej? Jeżeli ktoś używa słów: "każdy", "wszyscy" i "Stypendium jest przyznawane studentowi studiów stacjonarnych (niezależnie od osiągniętego dochodu)", nie opatruje tego stosownym komentarzem (nawet małym druczkiem), że mogą być wyjątki, to jak należy to rozumieć? Dla mnie jest to po prostu dezinformacja, takie "małe oszustwo".

Odpowiedz do tematu