Forum.Nysa.PL Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
[Nysa] Inwestycje w mieście
Autor Wiadomość
franciszek jan 
+Gaduła
jan

Wysłany: 2017-05-28, 07:54   

Cały wywiad może wydawać się przydługi. Proszę skupić się między minut 8.56 -11.33.
Wynika z tego, że linia będzie jednak zelektryfikowana.

Bohun 
+Bywalec

Wysłany: 2017-05-28, 11:37   

Mysle ze pan Bogdan troche przekoloryzowal. Mowa jest o rewitalizacji, a nie o modernizacji. Rewitalizacja przywraca stan lini do oryginalu, a modernizacja jak sami wiemy ulepsza ja i tu moznaby powiedziec ze elektryfikacja by sie mogla pojawic. Pozatym nigdzie niema mowy o elektryfikacji, a czas podrozy skroci sie z 90 do okolo 55min.

Gdyby kladli drut to musieliby rowniez zrobic cala stacje Nysa pod drutem, a to do tanich nie nalezy :)

op-ony 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2017-07-02, 19:02   

bart_breslau napisał/a:
Do końca roku zniknie salon Seata w Nysie.
Przeniesiony zostanie do Opole.

Serwis zostaje.

[ Dodano: 2017-07-02, 19:17 ]
Jeśli mowa o elektryfikacji to bardziej wiarygodne jest to:
http://www.rynek-kolejowy...nica-82277.html

franciszek jan 
+Gaduła
jan

Wysłany: 2017-08-09, 17:38   

Ruszyły jakieś roboty przy Zwycięstwa (za Dino). Wiadomo co tam powstaje?

Jednopostowiec 
+Bywalec
reakcjonista

Wysłany: 2017-08-16, 11:53   

Na stronie Nto.pl piszą, że w ramach modernizacji linii Opole-Nysa powstanie nowy przystanek m.in. w Nysie. Czy ktoś wie, w którym miejscu?

gajowyM 
+Super gaduła

Wysłany: 2017-08-16, 12:27   

ul.Morcinka.

Tinki 
+Nowy

Wysłany: 2017-08-17, 19:19   

Tylko po co? Dworzec jest pusty a jeszcze jeden? i to w takim miejscu? Bardziej opłaca się chyba zrobić w okolicy wiaduktu wzdłuż ul Zwycięstwa, mieszka tam więcej ludzi.

Magik 
+Stały bywalec
Dolnoślązak

Wysłany: 2017-08-19, 08:31   

½
Tinki napisał/a:
Tylko po co? Dworzec jest pusty a jeszcze jeden? i to w takim miejscu? Bardziej opłaca się chyba zrobić w okolicy wiaduktu wzdłuż ul Zwycięstwa, mieszka tam więcej ludzi.

Może i masz rację z tym przystankiem w okolicy wiaduktu ale radzę najpierw sprawdzić mapkę. Pod wiaduktem to przecież inna linia (do Kędzierzyna). Nowy przystanek będzie przy linii do Opola. Czy rzeczywiście jest on tam potrzebny? Mam mieszane uczucia. Dość duża inwestycja dla kilku osób dziennie. Na szczęście (jeśli dobrze przeczytałem) ma być ponownie uruchomiony Wyszków Śląski. Przy nowych parametrach będzie to na pewno fajna alternatywa w kierunku Nysy zamiast MZK.

Tinki 
+Nowy

Wysłany: 2017-08-19, 10:34   

Magik napisał/a:
½
Tinki napisał/a:

Może i masz rację z tym przystankiem w okolicy wiaduktu ale radzę najpierw sprawdzić mapkę. Pod wiaduktem to przecież inna linia (do Kędzierzyna). Nowy przystanek będzie przy linii do Opola. Czy rzeczywiście jest on tam potrzebny? Mam mieszane uczucia. Dość duża inwestycja dla kilku osób dziennie. Na szczęście (jeśli dobrze przeczytałem) ma być ponownie uruchomiony Wyszków Śląski. Przy nowych parametrach będzie to na pewno fajna alternatywa w kierunku Nysy zamiast MZK.

Wiem. To już jest magistrala podsudecka ale ponoć mają elektryfikować to mogliby tam stacje zrobić.

Polak 
+Czytelnik

Wysłany: Wczoraj 11:14   

zapomnijcie o jakiejkolwiek elektryfikacji w naszym rejonie.

op-ony 
Przyjaciel forum

Wysłany: Wczoraj 19:06   

W ostatnim wywiadzie z Krajczym na Radio Nysa sprawa jest raczej przesądzona ale w perspektywie do drugiej połowy lat 20 tych.

franciszek jan 
+Gaduła
jan

Wysłany: Wczoraj 21:00   

Elektryfikacja linii kolejowej K.Koźle - Kamieniec Z. to temat bardzo stary. Pierwszy raz usłyszałem o niej na początku lat siedemdziesiątych (jako młody pracownik PKP). Temat, według opinii starszych pracowników, był poruszany już wcześniej. W tym czasie elektryfikowano linię Wrocław - Kamieniec - Międzylesie, a kolej podsudecka była zaniedbywana i stopniowo traciła znaczenie. Czy teraz miałoby być inaczej?
PS
Temat zdaje się "wyszedł" poza ramy inwestycji w mieście proponuje kontynuacją w dziale kolej.

gosia465 
+Czytelnik

Wysłany: Dzisiaj 0:03   Co budują na ulicy zwyciestwa

Co budują na ulicy zwycięstwa obok dino ?

franciszek jan 
+Gaduła
jan

Wysłany: Dzisiaj 10:56   

gosia465 napisał/a:
Co budują na ulicy zwycięstwa obok dino ?
Pytałem o to kilka postów wyżej. Wygląda na to, że to może być parking dla mieszkańców.

jan1951 
+Bywalec

Wysłany: Dzisiaj 16:25   

To nie parking dla mieszkańców tylko to co się dowiedziałem od pracujących tam ludzi, będzie tam Myjnia Samochodowa

Odpowiedz do tematu