Forum.Nysa.PL Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Vendo Park
Autor Wiadomość
pol 
+Stały bywalec

Wysłany: 2013-10-27, 20:06   

Łukasz napisał/a:
Monopolowy koło wiaduktu zamknięty.

Tam przy Liderze? Jakiś nowy monopol powstał.

Cytat:
To co teraz przebudowują na ulicy Celnej, gdzie był Lewiatan - na górze był sklep z butami - nie ma.

Będzie ING.

Cytat:
Pizzeria na Podzamczu zamknięta (swoją drogą dobrą pizze mieli).

Teraz otworzyli tam Pierożka.

Cytat:
AVANS zamknął duży sklep w centrum (tam gdzie obecnie Neonet).

Avans otwiera się teraz koło Vendo.

Łukasz napisał/a:
PitStop chyba też zamknął się i otworzył.

O właśnie, ktoś coś wie? Dobra pizza tam była.

j4_j3$t3m 
+Bywalec

Wysłany: 2013-10-27, 21:20   

Nie rozumiem dyskusji w tym temacie, połowa broni swojego zdania a połowa swojego. Prawda jest taka, że były tam ruiny a są sklepy, może nie są to jakieś przodujące firmy ale polskie i warto je wspierać ;) Ja tam się cieszę z nowego Media Expert (nowy budynek wygląda dużo ładniej) jak i z Vendo Parku z tego samego powodu, że nie odstrasza już to miejsce. Zamiast krytykować to co się stało to proponujcie nowe inwestycje które by wam pasowały, zaznaczam inwestycje. Napisanie
Cytat:
wyburzmy vendo postawmy siłownie
nie jest inwestycją :ralf:

Łukasz 
+Mędrzec

Wysłany: 2013-10-27, 23:19   

pol, ale to, że powstaje coś innego "w miejsce" nie zmienia faktu, że wcześniej coś "się zamknęło". Trudno, żeby lokale stały puste. Wątpię też, że Avans oddał lokal na Prudnickiej bo wiedział, że się otworzy w Vendo. Tylko i wyłącznie na tym opieram swoje obawy co do utrzymania się nowo otwieranych sklepów. Inna sprawa, że to sieciowce i pewnie niewielki plus, czy nawet zero już będzie powodem do utrzymania sklepu, a powód do zamknięcia musi być zapewne większy jak kilka miesięcy bez zysku.

kaes123 
+Gaduła

Wysłany: 2013-10-28, 05:56   

Akurat w przypadku Avansa trzeba jeszcze uwzględnić to, co działo się w tym czasie ze sklepami Media Expert (od końca 2012 sklepy te mają jednego właściciela, wcześniej prowadziły wspólną politykę ekspansyjną). Utrzymywanie dwóch marek sklepów o tym samym asortymencie to zabieg czysto marketingowy, ma dawać złudzenie istnienia konkurencji na rynku. Bliźniacza sytuacja jest w przypadku Media Markt i Saturn (oba należą do grupy Metro). Wielka "konkurencja" jest też na Piłsudskiego, gdzie Kaufland i Lidl walczą o to, który ze sklepów przyniesie większy zysk grupie Schwarz...

Maciejo 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2013-10-28, 08:24   

myślę, że po obserwacji Kaufland nie ma się co martwić :) w tym lidlu to słabizna, albo nie wiem czekają na jakiś towar?

pol 
+Stały bywalec

Wysłany: 2013-10-28, 09:37   

Lidl to zwykły dyskont jak Biedra czy Netto. Czasem się trafi jakaś ciekawa oferta tygodnia i tyle. Kaufland może spać spokojnie. Zresztą i Lidl i Kaufland sobie na wzajem krzywdy nie zrobią ze względu na to co pisze @kaes123.

mareek.ONY 
+Stały bywalec
www.ngr.kom.pl

Wysłany: 2013-10-28, 13:02   

pol napisał/a:

Łukasz napisał/a:
PitStop chyba też zamknął się i otworzył.

O właśnie, ktoś coś wie? Dobra pizza tam była.

Nie zamknął się. Działa cały czas. W sobotę zamawiałem i smaczne jak zawsze :)

Enzo335i 
+Gaduła
Stance

Wysłany: 2013-10-28, 16:30   

Wczoraj bylem, z ciekawosci zobaczyc co to w naszej Nysie powstalo.
Wg mnie jest ok, brakowalo czegos takiego ja jestem zadowolony, ze jest H&M bo czesto tam sie ubieram.
Ale oczywiscie nie ma sie czym podniecac, jak pewne osoby na tym forum, a ze jest to nowa rzeczywistosc to juz w ogole smiech na sali :lol:

Z minusow ktore irytuja to to, ze od strony dwupasmowki, jest tylko wjazd. Jak juz robili przebudowe powinni tez zrobic wyjazd.
Druga sprawa to wejscia do sklepow i te bramki na srodku, strasznie jest to nie wygodne.
Brakuje tez jakiegos Baru, restauracji.

Ogolnie jest na plus, mysle, ze dobrze, ze powstala i jestem pewien, ze na pewno nie padnie

kaes123 
+Gaduła

Wysłany: 2013-10-28, 16:41   

Enzo335i napisał/a:
Z minusow ktore irytuja to to, ze od strony dwupasmowki, jest tylko wjazd. Jak juz robili przebudowe powinni tez zrobic wyjazd.

Na wyjazd w tamtym miejscu nie zgodziła się GDDKiA. Z tego co pamiętam to m.in. z powodu problemów z wytyczeniem wjazdu/wyjazdu na drogę krajową ten teren tak długo straszył. Zresztą wyjeżdżając przez Zwycięstwa nadrabia się kilkadziesiąt metrów, co dla kierowcy i jego pasażerów i tak nie stanowi wielkiej różnicy.

Kapitan Planeta 
+Wyrocznia

Wysłany: 2013-10-28, 17:43   

kaes123, a wystarczyło zrobić rondo hehe:)

Lix 
+Czytelnik

Wysłany: 2013-10-28, 17:50   

O potrzebie i możliwości dalszego funkcjonowania powstałych sklepów nie będę dyskutować natomiast chciałam napisać co myślę o wejściach do sklepów. Dla mnie wejście "z ulicy" jest niewygodne. Teraz jest jeszcze ciepło więc nie ma problemu z ubieraniem się przed przejściem do innego sklepu ale nie wyobrażam sobie jak to będzie w zimie.

JabłkoHesperydy 
+Super gaduła

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2013-10-28, 18:12   

a do tej pory jak robiłaś zakupy w Nysie ? Będzie to może i niewygodne ale do wszystkiego da się przyzwyczaić ?

Czy Nysanie potrafią tylko marudzić ? Zamiast się cieszyć że nam otworzyli coś nowego to wymyślanie że za zimno w zimie, przejazd ciężki, sklepy popadają i masa innych. Jakby nie było tego to byście pewnie dalej marudzili że trzeba wydać na paliwo i jechać dalej bo jak zwykle "tego w Nysie nie ma".

Lix 
+Czytelnik

Wysłany: 2013-10-28, 18:28   

Chciałam tylko zaznaczyć, że według mnie po za tym, że w Nysie jest parę lepszych sklepów to nic się więcej nie zmieniło. Nie narzekam tylko widzę że i tak niewiele to zmieni.

JabłkoHesperydy 
+Super gaduła

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2013-10-28, 18:37   

Twój post wyżej nie wskazuje na to że "chciałaś zaznaczyć że według Ciebie nic się nie zmieniło" tylko na to że " będę miałą problem robić zakupy zimą bo będzie zimno".

bart_breslau 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2013-10-28, 18:41   

Lix napisał/a:
O potrzebie i możliwości dalszego funkcjonowania powstałych sklepów nie będę dyskutować natomiast chciałam napisać co myślę o wejściach do sklepów. Dla mnie wejście "z ulicy" jest niewygodne. Teraz jest jeszcze ciepło więc nie ma problemu z ubieraniem się przed przejściem do innego sklepu ale nie wyobrażam sobie jak to będzie w zimie.

Lix zobacz sobie jak wyglądają ulice handlowe na świecie. Nawet te najbardziej prestiżowe mają wejścia bezpośrednio z ulicy/ alei/ deptaka.

Odpowiedz do tematu