Forum.Nysa.PL Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Nyski radny narzeka na nielegalne wysypisko w Dolnej Wsi
Autor Wiadomość
lars79 
+Czytelnik

Wysłany: 2012-10-02, 23:57   

Jedyne wyjście to te śmieci wypieprzyć pod chałupę właściciela Komunalnika i będzie po sprawie. :evil: :evil: :evil:

ricco 
+Czytelnik

Wysłany: 2012-10-08, 05:25   

Zarzuty Radnego się sprawdziły.Radny Jamiński i mieszkańcy Dolnej wsi mieli racje.

http://www.radio.opole.pl...uja-odpady.html

Muszą usunąć odpady składowane na terenie prywatnej firmy
Nyska gmina przygotowała w piątek (05.10) decyzję nakazującą prywatnej firmie komunalnej z siedzibą w dzielnicy Dolna Wieś usunięcie odpadów w trybie natychmiastowym. Mieszkańcy tamtejszego osiedla wnieśli protest, bowiem nie mogą już dłużej wytrzymywać unoszącego się fetoru. Decyzja wydana przez inspektorów wydziału ochrony środowiska, którzy przeprowadzili kontrolę, zostanie doręczona do dyrekcji firmy w poniedziałek (08.10) rano.
– W wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdziliśmy, że na terenie przedsiębiorstwa znajdują się zeskładowane odpady mieszane, odpady zbierane selektywnie, gruz oraz masy ziemne. Na pewno są one tam zbierane nielegalnie, a także prawdopodobnie naruszono przepisy prawa budowlanego. Podjęliśmy więc działania mające na celu wydanie decyzji nakazującej w trybie natychmiastowym usunięcie wszystkich odpadów, które nie powinny się tam znajdować. Przedsiębiorca nie ma bowiem zgody żadnego uprawnionego organu na składowanie odpadów komunalnych w tym miejscu – mówi inspektor Bernard Rudkowski.

Zdaniem mieszkańców, na posesji firmy komunalnej może znajdować się nawet ok. 500 ton odpadów. Bernard Rudkowski szacuje, że to kilkadziesiąt ton. Wiceburmistrz Aleksander Juszczyk mówi, że decyzja jest gotowa, jednak do dyrekcji firmy zostanie doręczona w poniedziałek (08.10) rano.

Dorota Kłonowska (oprac. KK)

[ Dodano: 2012-10-08, 07:30 ]
Zdjęcia z kontroli przeprowadzonej przez Inspektorów

12.JPG
Plik ściągnięto 102 raz(y) 200,6 KB

11.JPG
Plik ściągnięto 95 raz(y) 318,89 KB

10.JPG
Plik ściągnięto 101 raz(y) 347,46 KB

9.JPG
Plik ściągnięto 94 raz(y) 268,44 KB

8.JPG
Plik ściągnięto 95 raz(y) 298,12 KB

7.JPG
Plik ściągnięto 104 raz(y) 358,55 KB

6.JPG
Plik ściągnięto 101 raz(y) 279,18 KB

5.JPG
Plik ściągnięto 96 raz(y) 295,21 KB

Komunalnik4.JPG
Plik ściągnięto 98 raz(y) 162,04 KB

3.JPG
Plik ściągnięto 97 raz(y) 275,99 KB

Komunalnik2.JPG
Plik ściągnięto 99 raz(y) 290,56 KB

komunalnik1.JPG
Plik ściągnięto 97 raz(y) 301,63 KB

Tyrmand 
+Super gaduła

Wysłany: 2012-10-08, 10:36   

Ricco, a nie wiesz co z tonami odpadów zalegających pod cienką warstwą gleby (na terenie firmy), które to znajdują się tam od początku istnienia tej "firmy"? Których to solidarnie żadna z kontroli nie "może" zauważyć?

ricco 
+Czytelnik

Wysłany: 2012-10-10, 23:07   

Pismo do Powiatowego Inspektora Budowlanego

[ Dodano: 2012-10-10, 23:12 ]
Pismo do Burmistrz Nysy o Interwencje

[ Dodano: 2012-10-10, 23:25 ]
Pismo do Komunalnika w sprawie zaniechania składowania odpadów komunalanych

[ Dodano: 2012-10-10, 23:31 ]
Pismo Burmistrz do Mieszkańców Dolnej Wsi

[ Dodano: 2012-10-10, 23:37 ]
List Burmistrza cz.2

[ Dodano: 2012-10-11, 11:57 ]
Gnijące śmieci w hali
Danuta Wąsowicz-Hołota

Ruszyły kontrole zakładu oczyszczania miasta „Komunalnik” w Nysie. W halach stwierdzono składowanie co najmniej 400 ton odpadów komunalnych i kilka ton luzem leżącego plastiku oraz gruzu.
Kilkaset ton odpadów
Temat „Komunalnika” wraca na nasze łamy jak bumerang. Od 2 lat interweniowaliśmy w gminie i powiecie w sprawie nieprawidłowości sygnalizowanych przez mieszkańców Dolnej Wsi. Informowaliśmy też o pożarze w hali. Działania te jednak pozostawały bez echa. Wreszcie jednak coś ruszyło, po wystąpieniach radnych powiatowych i gminnych na sesjach.
W minionym wydaniu pisaliśmy o wystąpieniu w tej sprawie radnego Ryszarda Jamińskiego na sesji Rady Powiatu. Mówił on o skutkach dostającego się do powietrza duszącego fetoru, które dotykają mieszkańców pobliskich domów: wymiotach i silnych bólach głowy. Jako mieszkaniec tamtego rejonu Nysy, on i jego rodzina sami doświadczyli tych objawów. Petycję mieszkańców Dolnej Wsi w tej sprawie odczytał na sesji rady gminy Piotr Smoter, a wyżej podpisana złożyła kolejną interpelację - wskazując na zaniechania gminy i powiatu, zagrażające ludziom.

czytaj więcej w "Nowinach"

[ Dodano: 2012-10-11, 11:59 ]
Gnijące śmieci w hali
Danuta Wąsowicz-Hołota

Ruszyły kontrole zakładu oczyszczania miasta „Komunalnik” w Nysie. W halach stwierdzono składowanie co najmniej 400 ton odpadów komunalnych i kilka ton luzem leżącego plastiku oraz gruzu.
Kilkaset ton odpadów
Temat „Komunalnika” wraca na nasze łamy jak bumerang. Od 2 lat interweniowaliśmy w gminie i powiecie w sprawie nieprawidłowości sygnalizowanych przez mieszkańców Dolnej Wsi. Informowaliśmy też o pożarze w hali. Działania te jednak pozostawały bez echa. Wreszcie jednak coś ruszyło, po wystąpieniach radnych powiatowych i gminnych na sesjach.
W minionym wydaniu pisaliśmy o wystąpieniu w tej sprawie radnego Ryszarda Jamińskiego na sesji Rady Powiatu. Mówił on o skutkach dostającego się do powietrza duszącego fetoru, które dotykają mieszkańców pobliskich domów: wymiotach i silnych bólach głowy. Jako mieszkaniec tamtego rejonu Nysy, on i jego rodzina sami doświadczyli tych objawów. Petycję mieszkańców Dolnej Wsi w tej sprawie odczytał na sesji rady gminy Piotr Smoter, a wyżej podpisana złożyła kolejną interpelację - wskazując na zaniechania gminy i powiatu, zagrażające ludziom.

czytaj więcej w "Nowinach"

[ Dodano: 2012-10-29, 20:35 ]
Nysa: Z dzielnicy Dolna Wieś znikną nielegalne odpady

Radio Opole http://www.radio.opole.pl...lne-odpady.html

Mieszkańcy nyskiej dzielnicy Dolna Wieś dopięli swego. Po ich interwencji prywatna firma komunalna wywozi i sprząta odpady, które były tam nagromadzone niezgodnie z przepisami. Władze gminne i powiatowe przeprowadziły kontrole i wyznaczyły terminy do usunięcia zarówno odpadów komunalnych jak i szkła oraz plastików.
Ryszard Jamiński, mieszkaniec i radny powiatowy, który zbierał podpisy pod petycją, powiedział, że jest natychmiastowa reakcja ze strony firmy.

Ryszard Jamiński zgłosił interwencję na antenie naszego radia, dodatkowo zarzucając w tej sprawie niekompetencję władzom gminy i powiatu nyskiego. Tym razem oba samorządy nie tylko skutecznie zadziałały, ale zarządziły systematyczne kontrole we wszystkich firmach zajmujących się gospodarką odpadami.

[ Dodano: 2012-10-29, 23:11 ]
http://www.radio.opole.pl...nielegalne-odpa dy.html

Mieszkańcy nyskiej dzielnicy Dolna Wieś dopięli swego. Po ich interwencji prywatna firma komunalna wywozi i sprząta odpady, które były tam nagromadzone niezgodnie z przepisami. Władze gminne i powiatowe przeprowadziły kontrole i wyznaczyły terminy do usunięcia zarówno odpadów komunalnych jak i szkła oraz plastików.

Ryszard Jamiński, mieszkaniec i radny powiatowy, który zbierał podpisy pod petycją, powiedział, że jest natychmiastowa reakcja ze strony firmy.

Ryszard Jamiński zgłosił interwencję na antenie naszego radia, dodatkowo zarzucając w tej sprawie niekompetencję władzom gminy i powiatu nyskiego. Tym razem oba samorządy nie tylko skutecznie zadziałały, ale zarządziły systematyczne kontrole we wszystkich firmach zajmujących się gospodarką odpadami.

[ Dodano: 2012-10-29, 23:15 ]

29 października 2012 14:59

Wysypisko śmieci w nyskiej dzielnicy Dolna WieśWysypisko śmieci w nyskiej dzielnicy Dolna Wieś © (fot. Urząd Miejski w Nysie)Ryszard Jamiński, mieszkaniec i radny powiatowy, który zbierał podpisy pod petycją, powiedział, że jest natychmiastowa reakcja ze strony firmy.

- Jednak nie do końca jesteśmy spokojni - mówi Ryszard Jamiński.

wysypisko-smieci-dolna-wies.jpg
Wysypisko śmieci na Dolnej Wsi przed Interwencja Radnego Ryszarda Jamińskiego
Plik ściągnięto 82 raz(y) 94,78 KB

Radny Jamiński Ryszard.jpg
Wczasie debaty nad ochrona środowiska ,na Sesji Rady Powiatu w Nysie
Plik ściągnięto 93 raz(y) 84,93 KB

e-nowiny_41_2012_art.jpg
Gnijące śmieci w hali
Plik ściągnięto 92 raz(y) 51,9 KB

e-nowiny_41_2012_art.jpg
Gnijące śmieci w hali
Plik ściągnięto 95 raz(y) 51,9 KB

Komun5.jpg
List Burmistrza cz.2
Plik ściągnięto 112 raz(y) 324,29 KB

Komun4.jpg
Plik ściągnięto 109 raz(y) 301,29 KB

Komun4.jpg
Pismo Burmistrz do Mieszkańców Dolnej Wsi
Plik ściągnięto 103 raz(y) 301,29 KB

Komun3.jpg
Plik ściągnięto 121 raz(y) 122,6 KB

Komun2.jpg
Pismo do Burmistrz Nysy
Plik ściągnięto 103 raz(y) 536,77 KB

Komun1.jpg
Pismo do Powiatowego Inspektora Budowlanego
Plik ściągnięto 100 raz(y) 464,76 KB

Marcin 
Administrator

Wysłany: 2012-10-30, 00:24   

I jak posprzątane?

ricco 
+Czytelnik

Wysłany: 2012-10-30, 06:41   

29 października 2012 14:59

Wysypisko śmieci w nyskiej dzielnicy Dolna WieśWysypisko śmieci w nyskiej dzielnicy Dolna Wieś © (fot. Urząd Miejski w Nysie)Ryszard Jamiński, mieszkaniec i radny powiatowy, który zbierał podpisy pod petycją, powiedział, że jest natychmiastowa reakcja ze strony firmy.

[ Dodano: 2012-10-30, 06:43 ]
Link do powyższego tematu

http://www.radio.opole.pl...lne-odpady.html

[ Dodano: 2012-10-30, 08:43 ]
Radny Jamiński Ryszard
W czasie debaty nad ochrona środowiska ,na Sesji Rady Powiatu w Nysie

Debata o ochronie środowiska.jpg
Radny Jamiński Ryszard
W czasie debaty nad ochrona środowiska ,na Sesji Rady Powiatu w Nysie
Plik ściągnięto 95 raz(y) 19,17 KB

jarekw 
+Super gaduła

Wysłany: 2012-10-30, 17:02   

Tyrmand napisał/a:
stachu napisał/a:
A dlaczego ma nie ukarać? Do 500 zł w myśł artykułu 145 KW.

Bo ten artykuł dotyczy ogryzka, peta, łupin ze słonecznika itp. A na ten syf na Dolnej Wsi to już organy za to odpowiedzialne (Starostwo, którego Rady Radnym jest zgłaszający Jamiński :!: :!: :!: ) , od z górą lat dziesięciu, poradzić nie mogą (nie chcą?). To Wydział ochrony środowiska Starostwa jest władnym w ukróceniu syfiarzy.

Zgadzam się w 100% dobrze wiedzą co tam sie dzieje. I nagle wielka akcja ricco czy rysiu jak zwal tak zwał ale jako radny którąś tam kadencję może chyba więcej zdzialać? To co tutaj przytacza to dowód raczej na nieskuteczność. Jak można było doprowadzić do takiego bałaganu mieszkając obok Panie radny?

Dodam od siebie że te materiały skladowane były na klepisku /hala nie ma zabetonowanej posadzki/ i na pewno teren jest zanieczyszczony. Kto to teraz zweryfikuje? Podoba sytuacja jak pamiętacie była w forcie na Wyspiańskiego. Posprzątano tam szybko i pobieżnie, A część zakopanych śmieci została w ziemi 100 m od ujęcia wody. Nikt tego nie sprawdził jestem pewien.

ricco 
+Czytelnik

Wysłany: 2012-11-01, 10:02   

Szkoda jarekw że o tym wiedziałeś i nikogo nie powiadomiłeś -Policje ,władze Miejskie,Powiatowe,tzn ukrywałeś ten proceder,"i niech ta się ludzie Trują".Ja wcześniej mieszkałem w centrum Nysy,dopiero od roku mieszkam na Dolnej Wsi i sprawę wziąłem w swoje ręce,czego wyniki są widoczne.Należy ubolewać że jarekw ,Tyrmand i stachu wiedzieli o tym całym procederze i nkogo nie powiadomili,ukrywając te przestępstwo ekologiczne.Może się baliście o swoje d..y,ja jestem Radnym który jest dla społeczeństwa i niczego się nie wystraszę w przeciwieństwo do was.

Tyrmand 
+Super gaduła

Wysłany: 2012-11-01, 16:45   

Nie ma czegoś takiego jak "przestępstwo ekologiczne" jest tylko sqrwysyństwo ekologiczne, a takowe, wespół z "firmą" popełnił organ, który za porządek w tej materii odpowiada.
Więc Ricco przejrzyj w Starostwie dokumenty dotyczące kontrolii w "firmie", to samo w gminie. Zapewniam Cię, że wszyscy, którzy coś mogą, o syfie wiedzieli. Ja wiedziałem, ale nie mam narzędzi, więc zgłosiłem do tych, którzy narzędzia mają. No fakt, mogłem przecież ich jeszcze zabić, gdyby olali zagadnienie, ale jestem za delikatny...
Powtórzę, zrób sobie porządek w Starostwie, zacznij od wydziału, który w nazwie ma coś wspólnego z ochroną środowiska...

ricco 
+Czytelnik

Wysłany: 2012-11-02, 00:27   

W powiecie przede wszystkim to Ja osobiście się zająłem tą sprawą to na mój wniosek zostały zarządzone kontrole w Firmie Komunalnik ,na dowód czego moje zarzuty się sprawdziły,dzisiaj Ja i społeczeństwo części Nysy może oddychać świeżym powietrzem i mam nadzieje że nikt nigdy nie będzie nas truł.

[ Dodano: 2012-11-02, 00:35 ]
Nakaz Kontroli w komunalniku

Komun1.jpg
Plik ściągnięto 90 raz(y) 464,76 KB

Komun2.jpg
Plik ściągnięto 84 raz(y) 536,77 KB

Komun3.jpg
Plik ściągnięto 85 raz(y) 122,6 KB

1q.jpg
Plik ściągnięto 99 raz(y) 148,89 KB

12.jpg
Plik ściągnięto 90 raz(y) 127,42 KB

123.jpg
Odpowiedź starostwa
Plik ściągnięto 91 raz(y) 162,11 KB

Tyrmand 
+Super gaduła

Wysłany: 2012-11-02, 09:44   

ricco napisał/a:
Ja i społeczeństwo...

chyba za długo już jesteś radnym, bo tracisz pokorę... "Nie idź tą drogą Sabo".

ricco 
+Czytelnik

Wysłany: 2012-11-02, 11:29   

Finał z dzikim wysypiskiem -"Komunalnik"

„ Widać że coś się tam dzieje,zaczyna się wywożenie odpadów komunalnych..Jedno mnie tylko smuci,bo jeżeli jest wina to powinna być kara, nie mówiąc już o zadość uczynieniu,przeprosin i tak dalej,bo byliśmy truci truci przez całą Tablicę Mendelejewa,właściciel ma tu zakład ,na naszym terenie i powinien z nami dobrze współżyć.”

„Obawiamy się bo nie jest to pierwszy raz raz,ten proceder powtarza się po raz wtóry i boimy się recydywy,ale będzięmy bacznie tam patrzeć.Ludzie blisko mieszkają ,widzą wszystko,i yślę że jeżeli ponownie nastąpi,dzikie wysypisko,Ja jako pierwszy znowu wystąpię i nie będę się bał niczego i będę działał dla dobra tej społeczności która tam mieszka,jak i mieszkańców Nysy.”

Radio Opole(Dorota Kłonowska) 30 października 2012

Kuba 
+Czytelnik
Kuba

Wysłany: 2012-11-02, 13:20   

ricco, to już kampania wyborcza ?
ricco napisał/a:
mieszkam na Dolnej Wsi i sprawę wziąłem w swoje ręce,czego wyniki są widoczne.Należy ubolewać że jarekw ,Tyrmand i stachu wiedzieli o tym całym procederze i nkogo nie powiadomili,ukrywając te przestępstwo ekologiczne

należy też chyba ubolewać, że gdy tam nie mieszkałeś to zwisało ci to kalafiorem tak jak np. syf na forcie itp.

stachu 
+Gaduła
bueh

Wysłany: 2012-11-02, 15:53   

Ukrywałem przestępstwo ekologiczne ? :ralf: :ralf: Dobre..

geno-typ 
+Stały bywalec

Wysłany: 2012-11-02, 16:12   

Odnośnie ochrony środowiska województwo opolskie jest białą plamą. Wiedzę czerpię z wielu źródeł (więcej niż 3). Od współwłaściciela ogólnopolskiej firmy zajmującej się wykonywaniem pomiarów i doradztwem w zakresie ochrony środowiska. Od firmy wykonującej instalacje ochrony środowiska (2). Od siebie, bo wykonuję i dostarczam urządzenia do pomiarów (od ponad roku z całej Polski miałem 200 zamówień, z opolskiego żadnego)

Biała plama w tym wypadku oznacza - utrudnianie dostępu do informacji o przedsiębiorstwach posiadających instalacje ochrony środowiska lub prowadzących taką działalność, która takie instalacje wymusza. Brak zainteresowania organami nadzoru nad stanem środowiska (a jest tych organów sporo). Sprawnie naliczane sa tylko opłaty za korzystanie ze środowiska.
Bardzo mała ilość instalacji ochrony srodowiska -> czytaj bardzo mała aktywność oragnów kontrolnych -> wioś.

Odpowiedz do tematu