Forum.Nysa.PL
Forum Miasta Nysa

Pogaduchy - Technik Farmacji

axe85 - 2009-08-08, 22:32
Temat postu: Technik Farmacji
Nie wiem czy to dobre miejsce bo nie ma dzialu szkolnictwo wyższe poza PWSZ

Wiec tak, mam pytanie czy ktoś z userów jest po techniku farmacji albo jest w trakcie robienia tego? Czy ktoś to robił może w Nysie? Czy raczej Opole Brzeg itp?

abc - 2009-08-09, 07:59

W Rolniku jest technik farmacji i z tego co widziałam to dużej ilości osób na tym kierunku nie ma.
axe85 - 2009-08-09, 10:34

Wiem że jest dlatego się pytam czy ktoś to robił albo robi, dużej ilości nie ma bo:
- nie jest to łatwy kierunek
- zajęcia są wieczorowo (prawie codziennie od 15-16 do 20-21)
- po takiej szkole musisz mieć jeszcze rok (lipnie płaconych) praktyk
- konkurencja brzeg

eksotica - 2009-08-10, 10:24

I po nyskiej szkole nie dostaniesz raczej pracy w żadnej z nyskiej aptek. Gadałam z paroma właścicielami bo kiedyś myślałam żeby zrobić technika farmacji ale każdy od razu powiedział "Po nyskim NIE." (proponowali wrocław)
axe85 - 2009-08-14, 22:49

Troszkę głupie gadanie wedlug mnie. Tytuł technika farmacji to tytuł technika farmacji nie ważne czy zrobione we wro w nysie czy w Ugandzie a różnica jest taka ze np w nysie jest za free a w brzegu prawie 3000 semestr
Fedor - 2009-08-14, 23:16

Mam znajomą technika farmacji, uczyla się na śląsku. Co byś chciał wiedzieć?
axe85 - 2009-08-14, 23:34

plan nauczania, czy jak coś ma notatki i jak to z ta nauka jest
Magda - 2009-08-19, 21:51

Niestety Nysa to nie Wrocław czy Katowice, tam są akademie, uniwersytety co się wiąże z
większym wyborem osób wykładających (oraz z większymi możliwościami poznania zawodu - praktyki m.in. w aptekach szpitalnych,hurtowniach farmaceutycznych, firmach zajmujących się produkcją itd.) Zgodzę się z axe85 - zdecydowanie nie jest to łatwy kierunek,w dodatku zajęcia w niekorzystnych godzinach - popołudniowych (wieczorówka 5 razy w tygodniu), obecności sprawdzane na zasadzie liceum, także raczej obowiązkowe. Co do nauki - jest to szkoła dla osób dorosłych i uważam, że każdy uczy się dla siebie bez względu na poziom kształcenia i miejscowość. Po dwóch latach odbywa się egzamin zawodowy, jeżeli uda się go zdać to z dyplomem technika można szukać stażu - jest on obowiązkowy i trwa dwa lata (także nie rok tylko dwa) - zarobki kiepskie. Plan nauczania - farmakologia z elementami chemii leków, farmakognozja, technologia postaci leków (wykłady i ćwiczenia),analiza leków, anatomia i fizjologia człowieka, psychologia, zdrowie publiczne, wychowanie fizyczne (mam nadzieje, że nic nie pominęłam). Wadą tego zawodu jest zapewne to, iż nie ma możliwości uzupełnienia go - są oczywiście i zalety:)
Mam nadzieje, że troszkę pomogłam:) pozdrawiam i życzę powodzenia !!

axe85 - 2009-08-22, 10:13

Magda a czy po tech farm. można gdzieś to rozszerzyć do mgr farmacji
cosmetologin - 2009-08-22, 13:48

axe85 poprostu spróbować dostać się na magisterskie i zaczynać od początku na pierwszym roku. Na farmacje jest bardzo ciężko się dostać, trzeba mieć naprawdę świetny wynik na maturze rozszerzonej z chemii i biologii. Moja koleżanka skończyła teraz technika farmacji i mówi, że na magisterskich studiach na pewno nie dałaby rady i nawet nie zaczyna.
axe85 - 2009-08-22, 14:32

Ja zdawałem jeszcze stara maturę w sumie z biolii ale podstawowej, ale na TF bym sobie poszedł bo to ciekawe, tylko szkoda ze to jest wieczorowo a nie weekendowo. Nie dam rady być codziennie np od 15-16
cosmetologin - 2009-08-22, 20:27

Ja bym się na Twoim miejscu jeszcze zastanowiła z tym technikiem farmacji jak nie będziesz miał czasu chodzić na zajęcia, a po za tym wydaje mi się , że pracę będzie Ci ciężko po ym znaleźć, a przynajmniej w Nysie, bo techników jest coraz więcej, no ale musisz sam zdecydować.
axe85 - 2009-08-22, 20:34

Właśnie najbardziej rozwalają mnie te godziny muszę iść się zapytać czy da się to jakoś obejść. Albo trudno poszukam gdzieś płatnie ale zaocznie. Co do pracy to już mam a to by mi się przydało do obecnej
cosmetologin - 2009-08-22, 20:44

No to staraj się w taki razie;)
Magda - 2009-08-22, 23:36

Rozszerzyć ani uzupełnic się nie da (przynajmniej narazie) tak jak zostało wcześniej wyjaśnione. Jedynie o czym słyszałam to przy Ekonomiku są studia 1-roczne zaoczne profil - Promocja zdrowia,na który można się wybrać po medycznych kierunkach (m.in. techniku farmaceutycznym) i uzupełnić w rok do licencjata - jeżeli to kogoś satysfakcjonuje . Co do obejścia godzin - wątpie, ale zawsze warto spróbować.
luka - 2009-09-20, 10:47

Nie polecam studium farmacji w rolniku!!!! pseudo wykladowcy olewaja sprawe z gory na dol, jezeli juz to najblzsze z lepszych to brzeg... a co do uzupelnienia to nie ma takiej opcji, trzeba isc po prostu na studia nieestety nie ma licencjata z farmacji.... albo technik albo mgr...:)
kubutek - 2009-09-21, 23:06

eksotica napisał/a:
I po nyskiej szkole nie dostaniesz raczej pracy w żadnej z nyskiej aptek. Gadałam z paroma właścicielami bo kiedyś myślałam żeby zrobić technika farmacji ale każdy od razu powiedział "Po nyskim NIE." (proponowali wrocław)

Hmm, bliska mi osoba właśnie zaczęła i też słyszała rewelacje że po nyskim nie, a po brzeskim tym bardziej. Dr Gawłowska przyjeżdża z Wrocławia do Nysy wykładać to samo co we Wrocku, więc dziwne, a BTW Wrocław to jakieś 700zł miesięcznie, Brzeg 350zł/mc.
W Nysie na dzień dzisiejszy na ten kierunek uczęszcza 24 osoby. Zajęcia są i rano i po południu. Kto się chce uczyć ten się nauczy i w Nysie, a jak ktoś ma taką pasję i będzie dobry to i w Nysie pracę znajdzie.

luka - 2009-09-22, 21:42

dr Gawłowska na co dzień mieszka w Nysie:) a co do brzegu to dowiedz się ile osób zdaje w brzegu a ile w Nysie... a nie sądzę żeby w Nysie co rok byli aż tacy źli ludzie.. pozdrawiam
kubutek - 2009-09-23, 10:30

luka napisał/a:
dr Gawłowska na co dzień mieszka w Nysie:) a co do brzegu to dowiedz się ile osób zdaje w brzegu a ile w Nysie... a nie sądzę żeby w Nysie co rok byli aż tacy źli ludzie.. pozdrawiam

No to jeździ w odwrotna stronę, co za różnica. A co do brzeskiej, może tyle warta co i te nyskie ogólniaki jednoroczne, mnie nie dziwi ze łatwiej zaliczyć w płatnej uczelni. Nie do końca rozumiem co masz na myśli, poza tym nie każdy ma czas i pieniądze dojeżdżać, a to że nie chcą po nyskiej szkole zatrudniać to zwykła bzdura. Są w nyskiej surowe wymagania i co tu się dziwić, nie polecasz bo Ci podziękowali, bo widać ze masz doświadczenie z pseudowykładowcami jak ich nazywasz. Jak nyski aptekarz będzie potrzebować dobrego pracownika (stażystę), to wie do kogo zadzwonić i spytać o najlepszych.

luka - 2009-09-23, 11:30

Tylko, że egzamin jest sprawdzany przez komisję we Wrocławiu, więc szkoła płatna czy też nie to akurat nie ma znaczenia... nikt mi nie podziękował...skończyłem i uzyskałem tytuł technika farmaceutycznego, jednak bardzo, bardzo wiele musiałem w domu nadrabiać...
axe85 - 2009-09-23, 17:57

Widocznie ciężko przyswajasz wiedzę na wykładach skoro musiałeś aż tak wiele w domu nadrabiać :ralf:
luka - 2009-09-23, 19:49

Możliwe:) zastanawiający jest tylko fakt, iż w Nysie zdaje co rok tylko kilka osób....
axe85 - 2009-09-23, 21:28

Może za wysoki poziom do nyskich reali, a tak poważnie to może ludzie trochę odpuszczają bo za free
farma - 2009-12-02, 08:42

Witam wszystkich forumowiczów!
Jestem mgr famacji od 15 lat, pracuje w K-Koźlu.Moja córka ukonczyła rowniez ten kierunek ale w prywatnej szkole w Brzegu. To bylo rok temu i egzamin koncowy byl juz organizowany przez OKE. Jestem zdziwiona niektorymi postami :roll: :roll: Piszecie,ze Brzeg to porazka i nie mozna znalezc pracy!Co za bzdury wierutne!!! Zdawalnosc w tej szkole jest nieporownanie wyzsza niz w Nysie.Wykladowcy to wyspecjalizowani farmaceuci, ktorzy pracuja na codzien w aptekach, a dni zajec sa swietne, bo moga sie uczyc ludzie,ktorzy pracuja.Moja corka robila w ten czas drugi kierunek i jednoczesnie uczyla sie w tym technikum.Ukoczyla bez problemu. Skad macie te ceny czesnego w Brzegu???To kolejna bzdura, bo ja placilam za semstr corki 1400 zl i to sie do tej pory nie zmienilo, a wiem, bo znajomej syn jest tam na I sem. Zanim coś napiszecie to sprawdzcie wiarygodnosc tych tekstow bardzo prosze.

kubutek - 2009-12-02, 09:22

farma napisał/a:
Witam wszystkich forumowiczów!
Jestem mgr famacji od 15 lat, pracuje w K-Koźlu.Moja córka ukonczyła rowniez ten kierunek ale w prywatnej szkole w Brzegu. To bylo rok temu i egzamin koncowy byl juz organizowany przez OKE. Jestem zdziwiona niektorymi postami :roll: :roll: Piszecie,ze Brzeg to porazka i nie mozna znalezc pracy!Co za bzdury wierutne!!! Zdawalnosc w tej szkole jest nieporownanie wyzsza niz w Nysie[...]

To ja już nie mam więcej pytań.

justina28 - 2009-12-03, 09:25

chodziłam do tej szkoły w Brzegu i w styczniu tego roku pisałam egzamin, który zdałam tak jak większość. :) Co do opłat to nie przesadzajcie płaci się 280 co miesiąc.
TPLu i farmakologii uczą fajni farmaceuci, którzy przygotowują do egzaminów. Nie ma zlewania zajęć. Jak ktoś nie przyjeżdża na zajęcia to jego problem, wykładowcy są zawsze!!!!!!!!!!!! Jeśli chodzi o zatrudnienie w aptekach to w szkole jest tablica informacyjna, na której wiszą ogłoszenia z aptek, które chcą zatrudnić abslowentów, albo przyjąć na praktykę. Ze znaleziem pracy też nie miałam problemu. Z mich kolegów nie zdało tylko 2 osoby, ale to byłi olewatorzy, więc nic dziwnego. Kierunek trudny, ale jak ktoś się uczy to są efekty. :D

kubutek - 2009-12-03, 10:29

farma zatem miała pewnie na myśli zdawalność PO brzeskiej.
Dobrze więc, skoro w Brzegu faktycznie może lepszy poziom albo lepiej przygotowuje do egzaminu, bo po nyskiej słyszałem ze zdawalność słaba, zatem na drugi rok może być przejście do brzeskiej, się zobaczy.

cosmetologin - 2009-12-03, 11:52

Moja koleżanka skończyła w tym roku tą szkołę, uczyła się i poodchodziła do niej poważnie, a egzaminu tak jak większość nie zdała i mówi, że tu jest bardzo niski poziom.
justina28 - 2009-12-03, 11:54

cosmetologin, ale o której szkole mówisz? W brzegu czy nysie, bo jakoś nie mogę wywnioskować.
cosmetologin - 2009-12-03, 11:54

No tak , przepraszam nie napisałam :) Chodzi mi o Nysę oczywiście :)
justina28 - 2010-01-08, 08:53

A wiecie, że znowu robią w Brzegu nabór na I semestr. Rok szkolny mają rozpocząć 20 lutego. :D