Forum.Nysa.PL
Forum Miasta Nysa

Aktualności z Nysy i okolic - MC Donald's w Nysie

rave - 2007-06-05, 11:07
Temat postu: MC Donald's w Nysie
Jak dowiedzialem sie pare dni temu od jednego z "urzedasow" z UM w Nysie w okolicach miedzy stadionem miejscik "Stali" a stacja Orlen na powstac MC Donald's moze ktos wie cos wiecej na ten temat :?:
grreg - 2007-06-05, 11:28

nie wiem, ale kocham McNuggetsy :mrgreen:
Groch - 2007-06-05, 11:35

A ja kocham big mac'a:)
Aleks - 2007-06-05, 11:35

ja wolę czisburgery i frytki, duzo frytek i koka kolę i w ogóle
diabeł - 2007-06-05, 11:37

z tego co wiem otwieraja te fastfudy w miastach powyzej 100 000 ludzi...
rave - 2007-06-05, 11:39

czas to zmienic ^^ :)
Aleks - 2007-06-05, 11:39

nie, otwierają tez w mniejszych, pod warunkiem dobrej lokalizacji, np. przy przelotowej trasie
rave - 2007-06-05, 11:41

a miejsce o ktorym wspomniałem takowym raczej jest ;)
romkes - 2007-06-05, 12:36

Czy w końcu złote łuki McDonald`s wpiszą się w krajobraz miasta...może to nie plotka.Co prawda nie przepadam za ich żarciem ale McDrive by się przydał :mrgreen:
Aleks - 2007-06-05, 12:41

ciekawe czy Nowiny by protestowały?
grreg - 2007-06-05, 12:45

to Opole ma ponad 200 000, bo są dwa McD.?
ciekawe, czy na rowerze obsłużą w McDrive? :mrgreen:

romkes - 2007-06-05, 13:38

rave napisał/a:
a miejsce o ktorym wspomniałem takowym raczej jest ;)

No, w Opolu McDonald`sy powstały przy stacjach paliw...tylko takich z prawdziwego zdarzenia :roll: .Tatuś zawozi dzieciaki na burgery lub inne fishe a sam jedzie 100m dalej na myjke,odkurzacz,autko wypoleruje...i zona zadowolona bo ma chwile spokoju od brzdąców i tata happy bo przy autku coś porobi :mrgreen:

Tetsujin - 2007-06-05, 13:45

Romkes jak znam życie to właśnie powstanie kompleks Pompa + Junk food :)
Magik - 2007-06-05, 15:32

To pewnie lokalizacja na przeciwko Orlenu, po stronie dworca PKP. Jest tam taki niewykorzystany teren. Idealny na stację i MCD. Z tą wielkością miast to nieprawda - w Świdnicy i w Lubinie jest MCD i oba miasta nie mają 100tys.
Kapitan Planeta - 2007-06-05, 16:53

no co tu dużo mówic.... fajnie by było :D
shadow188 - 2007-06-05, 16:56

Nie trawię shit-food'ów, ale czemu nie. Niech stawiają. Pewnie byłby nieźle oblegany...
Marcin - 2007-06-05, 16:59

No nareszcie!!! Będzie gdzie co zjeść! ;)
diabeł - 2007-06-05, 17:59

Marcin, daj spokoj z takim jedzeniem... jak to bedzie otwarte 24/h to zrobia kase i to duza :)
shadow188 - 2007-06-05, 18:10

diabeł, a po co jest shit-food MCD??? No żeby robić kasę. Biznes jak każdy inny.
diabeł - 2007-06-05, 18:12

no tak...
Marcin - 2007-06-05, 18:19

No ba a jaka rozkosz dla podniebienia :P
grreg - 2007-06-05, 18:21

Marcinie, pamiętaj o "smutnych oczach drobiu" :mrgreen:
Marcin - 2007-06-05, 18:25

Te z Mc Donald'sa nie są smutne :D :D :D
Aleks - 2007-06-05, 18:41

pewnie że nie, ona z radością idą na stół
Kapitan Planeta - 2007-06-05, 19:59

już wole jjedzenie z MC niż jak pani z kiosku miedzy gim1, a pwsz w trakcie "przyrzadania jedzenia" co chwile siega po papierosa :/
grreg - 2007-06-05, 21:47

W Nysie to będzie chyba tak wyglądać:

mareek.ONY - 2007-06-05, 21:55

- Dwa Wieśmaki
- Widze, ale co podac?

Niech buduja Mc Shita, zawsze to jakas nowosc w miescie ;)

grreg - 2007-06-05, 21:56

szkoda, że piwa tam nie można kupić
romkes - 2007-06-05, 22:35

grreg napisał/a:
szkoda, że piwa tam nie można kupić

Nie,nie szkoda.To jest lokal dla dzieci :P
A ta scenka na zdjęciu powyżej jest powalająca :mrgreen:

grreg - 2007-06-06, 05:56

Romkes, jak tak bez spożywać McWieśmaka bez małe co-nieco, a tygrysy lubią to najbardziej? :mrgreen: Myślę, że dzieciak wyrozumiałby, że tatuś po raz pierwszy w życiu wypija tylko jedną butelkę, bo czemuż odbieramy to, że picie alkoholu przy dziecku jest szkodliwe wychowawczo? Tymczasem dzieciak w domu patrzy jak starzy podczas imprezy rodzinnej lewiatują pod sufitem, a później tatuś mamusi tłumaczy "ręcznie" jakie to ona błedy popełniła od urodzenia - przecież to "rozdwojenie jaźni" Wiem, jestem idealistą, ale może wtedy, gdyby dzieciak zobaczył, że tatko pije jedną butelkę piwa do posiłku - miałby (dzieciak) jakiś wzorzec spożywania, a nie ten opisany przeze mnie wcześniej. :idea:
posintro - 2007-06-06, 07:08

Lol z Otmuchowa będę jeździł codziennie do nysy na twistera MNIAM!! :)

JUŻ WIEM!!
dlaczego będzie MC Donald's ? bo idzie EURO 2012 !!

romkes - 2007-06-06, 08:16

grreg napisał/a:
Myślę, że dzieciak wyrozumiałby, że tatuś po raz pierwszy w życiu wypija tylko jedną butelkę, bo czemuż odbieramy to, że picie alkoholu przy dziecku jest szkodliwe wychowawczo? Tymczasem dzieciak w domu patrzy jak starzy podczas imprezy rodzinnej lewiatują pod sufitem, a później tatuś mamusi tłumaczy "ręcznie"

Załóżmy że jakieś dziecko widzi codziennie nachlanych rodziców...to niech ma chociaż ,idąc np. z klasą ,do McDonald`s święto nie widzieć tego syfu pijackiego,odoru chmielu,pijanych wyrostków.
Bo idea że ktoś tam będzie wypijał kulturalnie "jedno piwko i do domu" jest bardzo naiwna.
O ile wogóle powstanie McDonald`s...

grreg - 2007-06-06, 08:34

Oczywiście masz rację, ponieważ nie ma algorytmu na wychowywanie dzieci, napisałem tamtego posta po to, by sobie uświadomić, że cóś z nami (Polakami) jest mie ten-tego, gdyż w innych krajach i to nie zapóźnionych ani gospodarczo, ani kulturowo - wypija się do obiadu rodzinnego alkohol i nie jest to "demoralizującym", a my młodzi (ja - duchem) chyba nie musimy powielać błędów naszych rodziców, dziadków, - to takie rozważania harcerza ;)
posintro - 2007-06-06, 17:00

A to zdjęcie po zrobieniu mcdonalds
romkes - 2007-06-06, 17:06

A z prawej strony ofiara McDonald`s... :mrgreen:
grreg - 2007-06-06, 21:38

to zdjęcie to chyba ściema :mrgreen: , nie wierzę by ksiądz prałat poszedłby na takie ustępstwa :mrgreen:
magma - 2007-06-06, 22:31

wszyscy są do tego zdolni, ale ksiądz prałat na pewno nie :!: :!: :!: :evil:
rave - 2007-06-06, 23:12

za to ojciec dyrektor jak najbardziej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :roll:
magma - 2007-06-06, 23:51

Oj rave !! Dlaczego jeszcze nie śpisz, dzieciaku !! ;)
rave - 2007-06-07, 14:36

oj oj Mommy, nie chcialem..tak wyszlo..to wszystko wina złego towarzystwa
magma - 2007-06-07, 15:51

z kim ty się zadajesz ?? :evil:
grreg - 2007-06-07, 16:01

...z nami :D
magma - 2007-06-07, 22:00

no to wszystko jasne, rave trzymaj się z daleka od mundurowych , bo cię zepsują :P
vipoil - 2007-06-07, 22:12
Temat postu: MC Donalds
Ludzie co wy wogóle piszecie trochę realnie pomyślcie 1 ktoś pusccza plote a 2 to dobrze popatrzecie na teren to jest nierealne hahhahha Pozdrawiam
grreg - 2007-06-07, 22:48

... ale fajnie jest pomarzyć o wieśmakach :mrgreen:
rave - 2007-06-08, 09:53
Temat postu: Re: MC Donalds
vipoil napisał/a:
Ludzie co wy wogóle piszecie trochę realnie pomyślcie 1 ktoś pusccza plote a 2 to dobrze popatrzecie na teren to jest nierealne hahhahha Pozdrawiam

przed chwila dostalem potwierdzenie informacji... hmm czyzby kolejna plota?

PanPavulon - 2007-08-24, 13:37

No i co z tym MakFakiem? Wiadomo już coś konkretnego?
ZuzuS - 2007-08-24, 13:38

Oj, dzieci komercji :P . Gotować się uczyć a nie Mc i inne ;)
shadow188 - 2007-08-24, 18:19

McShit, tfu !!! dla chcących coś samemu stworzyć, i wykazać się kulinarnie polecam portal www.wedlinydomowe.pl
oj, pychotki, pychotki...

magma - 2007-08-25, 08:33

zgadzam sie, to żarcie jest obrzydliwe
diabeł - 2007-08-25, 21:20

a myslalem ze jestem ktory tak mysli...
Aleks - 2007-08-26, 09:20

plotka o Mc Donalds pojawiła się sta, że faktycznie teren pod budowę w Nysie kupił McDonalds, ale nie ten od hamburgerów, tylko facet, który się tak nazywa, co zresztą nie wyklucza powstania hamburgerowego McDonaldsa
Osobiście jestm za - nie musiałbym jeździć do Opola żeby zrobić przyjemność dziecku

Vilku^^ - 2007-08-29, 12:43

z całkowicie wiarygodnego źródła zwanego moim ojcem wiem, że plac między ul Asnyka a parkiem wykupił za 2,5 mln PLN przedsiębiorca z bodajże sosnowca "pod działalność gastronomiczną" no to myślę że wszystko się łączy. Tak w ogóle to PKP oferowało oddać ten plac za 800 tyś PLN gminie, bo jest u miasta zadłużona. Gmina olała placyk, PKP wystawiło na przetarg i poleciał za 2,5 mln .. A więc miasto straciło 1,7 mln zł : ) Peace
Aleks - 2007-08-29, 12:48

ciekawie to wyliczyłeś
po pierwsze zamiar oddania za 800 tysięcy nie oznacza, że Gmina by nic nie zapłaciła, nalezy doliczyć VAT i koszty
po drugie Gmina nie miała pewności, że grunt ten sprzeda, a przy sprzedazy też są podatki w tym 22% VATu
po trzecie gdy Gmina jest włascicielem terenu nie otrzymuje od niego podatku od nieruchomosci,

sprawa zatem nie jest tak prosta i wyliczenia tez nie są takie proste, pomijajac fakt, że to raczej tylko tak "ludzie mówią" aniżeli jest to prawda

grreg - 2007-08-29, 13:49

... a teren otrzymany w spadku trzeba (w przeciwieństwie do PKP) utrzymywać (kosić, sprzątać)
Otori - 2007-08-29, 20:16

VAT jest podatkiem od wartości dodanej, więc nie płaci sie go dukrotnie- raz przy zakupie i ponownie przy sprzedaży. Faktycznie pokrywa go ostatni odbiorca, ktory płaci cenę brutto. A zysk bez kosztów? cóż, każdy by tak chciał;)
Tomasz - 2007-08-31, 09:52

Aleks napisał/a:
ciekawie to wyliczyłeś
po pierwsze zamiar oddania za 800 tysięcy nie oznacza, że Gmina by nic nie zapłaciła, nalezy doliczyć VAT i koszty
po drugie Gmina nie miała pewności, że grunt ten sprzeda, a przy sprzedazy też są podatki w tym 22% VATu
po trzecie gdy Gmina jest włascicielem terenu nie otrzymuje od niego podatku od nieruchomosci,

sprawa zatem nie jest tak prosta i wyliczenia tez nie są takie proste, pomijajac fakt, że to raczej tylko tak "ludzie mówią" aniżeli jest to prawda

Aleks podatek VAT płaci kupujący! Jezeli gmina wystawia jakieś grunty na sprzedaż to cena wywoławcza jest cena netto. Biorąc udział w przetargu licytujesz i wygrywasz działke w cenie netto a do tego jest Ci doliczane 22% Vat i podatek ten płaci kupujacy!!

Jezeli gmina dostała by ten grunt w cenie 800 000 netto to zapłaciłaby do tego 176 000 podatku VAT czyli całkowity koszt przejecia gruntu wiazało by sie z umozeniem PKP długu na kwote 800 000 i zapłaceniu 176 000 VAT'u.

Przy sprzedazy działki za 2 500 000 brutto działka została sprzeda w cenie netto ok. 2 050 000. Jak łatwo wyliczyc i tak gmina straciła 1 074 000zł netto czyli czystego zysku!!

No ale tak gospodarzy wybrana przez nas (przeze mnie nie) Pani burmistrz. Przypadki takiej gospodarności można by mnożyć i choć nie jestm bynajmniej zwolennikiem Janusza S, to działania naszej burmistrz, a raczej ich brak, wogóle mi sie nie podobaja.

grreg - 2007-08-31, 10:11

czy działka już sprzedaną jest? - pytam z czystej ciekawości
Aleks - 2007-08-31, 10:24

Tomasz to wszystko zgadza się, ale jedynie w teorii i pomijając fakt, że nikt nie przedstawił gminie tej działki do zakupu po takiej cenie, a poza tym informacja o sprzedazy za 2,5 mln też jest nie potwierdzona, równie dobrze można by gdybać, ile Gmina straciłaby gdyby tą działke ktoś mógł sprzedać za 10 mln

a poza tym gdyby Gmina nie sprzedała tej działki za 2,5 mln pewnie byś był pierwszy który by twierdził, że kupuje grunty nie wiadomo po co

grreg - 2007-08-31, 10:53

poza tym, gmina nie może czerpać zysku z takich transakcji, gdzieś jest wyrok w tym temacie
camron - 2007-08-31, 18:15

ta dzialka dopuszcza budowe malego marketu ale wymaga wizdu od drogi glownej co moze byc trudne do uzyskania. zeby sie dostac na teren tej dzialki trzeba skrecic do dworca i za szeregiem budek skrecic w prawo.
kuba - 2007-09-05, 17:06

Mc Donalds to nazywa się inwestor z Irlandii ,który podobno na potęgę wykupuje mieszkania w Nysie.Popytajcie panią Barską
Aleks - 2007-09-05, 19:16

pan McDonalds niedawno o mało mi się nie władował pod samochód
nie trzeba Barskiej pytać, bo niby po co
interesuje Cię ruch w nieruchomościach? idź sobie księgi wieczyste pooglądaj, w nich jest wszystko

W.P - 2007-09-06, 13:38

Ach te wspólne obiadki...
engineer_damian - 2007-09-22, 16:26
Temat postu: Mc
smieszne jest to, jak Polska zachwycila sie Mc'iem...w duzych miatach ludzie zaczeli sie odsuwac od tego typu lokali...zmadrzeli
poniewaz w PL jest jak jest wiec wizyta w Mc jest dosc kosztowna i czesto uwaznana za swego czasu luksus...gdy w innych panstwach to taniocha i kogo nie stac na restauracje jada tam. tak samo z IKEA ...w polsce zachwyt...a w innych (rozwinietych) panstwach sa to meble dla mlodych malzenstw ..by czyms sie tanio umeblowac......

Aleks - 2007-09-22, 16:54

engineer_damian napisał/a:
tak samo z IKEA ...w polsce zachwyt...a w innych (rozwinietych) panstwach sa to meble dla mlodych malzenstw ..by czyms sie tanio umeblowac......

widzę że z Ciebie wielki światowiec
widzisz mnie akurat stac na jedzenie w restauracjach, ale czasem dla radochy dzieci i dlatego że lubie frytki jeżdzę do McD, lubie tez atmosfere IKEI i ich hot dogi po złotówce i klopsiki i nie zamierzam zmieniac swoich przyzwyczajeń i zamiłowań dlatego, że się to prawdziwym światowcom wydaje passe

engineer_damian - 2007-09-22, 17:09

ty masz chyba jakies problemy...przeciez Ciebie nie prosze, bys tam nie jadl, nigdzie tez nie pisze, ze ja tam nie jadam....
i dlaczego zaraz ze ze mnie swiatowiec.....wyzyj sie na zonie a nie na mnie OK?

Aleks - 2007-09-22, 17:14

robisz z siebie światowca, w wielu tematach, piszesz jacy Polacy sa głupi i nie wiedza co dobre,

a tymczasem z tego co piszesz widać, że nie masz pojęcia o zyciu ludzi za granica

pojedź do Francji i zobacz ilu ludzi siedzi w McD
przejedź sie do IKEI na zachodzie i zobacz kto tam kupuje

prawdziwa whiskey zaczyna sie od 100€ i w góre....

a to takie pretensjonalne
dobry jabol zaczyna się od 2,50 i to jest życie

engineer_damian - 2007-09-22, 17:19

Aleks napisał/a:
robisz z siebie światowca, w wielu tematach, piszesz jacy Polacy sa głupi i nie wiedza co dobre,

a tymczasem z tego co piszesz widać, że nie masz pojęcia o zyciu ludzi za granica

pojedź do Francji i zobacz ilu ludzi siedzi w McD
przejedź sie do IKEI na zachodzie i zobacz kto tam kupuje

prawdziwa whiskey zaczyna sie od 100€ i w góre....

a to takie pretensjonalne
dobry jabol zaczyna się od 2,50 i to jest życie

NIGDY nie napisalem, ze Polacy sa glupi...serio czytaj kilka razy zanim odpiszesz bo to irytujace sie robi
podzielam sie swoja opinnn przeciez po to jest forum
kto tam siedzi...chyba ludzie...podejrzewam, ze nie ci nadziani
to co z tego, ze whiskey zaczyna sie od 100e ..nie znaczy, ze taka pijam...tylko, ze to wiem :P

Groch - 2007-09-22, 17:25

Nie mogę się zgodzić co do whisky. Zresztą to nie cena świadczy o jakości to raz a dwa - skoro nie pijasz takiej to skąd możesz wiedziec?

Ja tam lubię maca i jak byłem na zachodzie to w macach siedziała i biedota i ludzie z laptopami w garniakach, wiec?

engineer_damian - 2007-09-22, 17:28

to,ze ktos ma lapka i gajorek nie robi z niego nikogo specjalnego i dobrze o tym wiesz
laptop to narzedzie pracy i firmy chetnie je wpychaja ..tak jak tel formowe (czyt smycz)
100e...chodzi o to, ze jakies johny walkery i jamesony nie sa prawdziwa whiskey...a prawdziwej nie kupisz ponizej 100e /60 pounds

Groch - 2007-09-22, 17:32

Dobra - zdefiniuj mi prawdziwą whisky (tylko nie ceną 100€).
Kapitan Planeta - 2007-09-22, 17:38

dla kogoś kto mieszka na stałe w Nysie MC zawsze zawsze bedzie jakas tam odskocznia i radocha bo tego po porstu w Nysie nie ma, ale engineer_damian jest tak światowy że nie bede polemizował
engineer_damian - 2007-09-22, 17:39

prosze:
Highland Park 18 year old

[ Dodano: 2007-09-22, 18:42 ]
tome napisał/a:
dla kogoś kto mieszka na stałe w Nysie MC zawsze zawsze bedzie jakas tam odskocznia i radocha bo tego po porstu w Nysie nie ma, ale engineer_damian jest tak światowy że nie bede polemizował

pisze co widze, co slysze...skoro moja opinia gardzicie to trudno

to ze wyjechalem otworzylo mi oczy na wiele spraw i moja opinia sie zmienila na wiele tematow...badac w PL tego nie widac..niska placa stala sie czyms naturalnym
ja tez myslalem, ze w PL jest normalnie....juz nie mysle

Groch - 2007-09-22, 17:46

Czyli dla Ciebie kryterium jakości łychy to cena. Gardzisz Johnym a jestem ciekaw czy potrafisz wymienić wszystkie kolory Johny'ego i podać ich wiek?

BTW w Stanach można kupić tego wiskacza za niecałe 50 dolarów, więc?

engineer_damian - 2007-09-22, 17:51

wiec...wiesz gdzie jestem i tyle u mnie kosztuje..
ocena moja bazuje na rozmowach ze szkotami w zaawansowanym wieku i ich zdaniu w wiekszosci podajacym te same nazwy jako dobre trunki (swego czasu i w sco sie bylo)- mysle, ze zrodo dobre
niby skad mam wiedziec o kolorach JW i takie tam skoro nie pijam? to jak bym pytal Ciebie
czy znasz rodzaje moldawskiej wodki jakiejs

Groch - 2007-09-22, 18:01

Negujesz Johnego bo znasz tylko Red Labela a o innych nie masz pojęcia. Jestem ciekaw czy piłeś jakiegoś innego?

Ponadto sugerując się Twoim wiekiem mogę powiedzieć, że nie masz pojęcia o whisky (bo tak naprawdę ile rodzajów piłeś - 5? 10?). Ja mam trochę mniej lat niż Ty i uważam, że nie mam takiej wiedzy żeby sugerowac gdzie jest granica dobrej whisky a gdzie złej.

Będąc kiedyś w jednym ze sklepów, w których właściwie jest sprzedawany sam whiskacz złapałem się za głowę ile jest rodzai(ów) i odmian.

Kocham whisky i nawet piwo by mogło dla mnie nie istnieć gdybym mógł pic tylko łiskacza.

A ten Highland Park 18 year old nie jest wcale taki wypaśny - dobre whisky - minimum 50 - 60 lat.

Btw. Jak pijesz whisky?

A żeby nie było offtopa to maca też kocham:))

engineer_damian - 2007-09-22, 18:02

ja pijam bez lodu, za to z kilkoma kropelkami wody....tak lubie

[ Dodano: 2007-09-22, 19:03 ]
w zyciu pilem kilka rodzajow, za znawce super sie nie uwazam, wiem za to, ze dobra whisey kosztuje...chyba nie zaprzeczysz?

[ Dodano: 2007-09-22, 19:04 ]
i wiem tez, ze 50letni szkoci znaja sie na whiskey...temu tez raczej nie zaprzeczysz

joaani - 2007-09-22, 18:28

strasznie draznia mnie ludzie którzy wyjechali i nagle stwierdzają jak u nas jest bee
i wszystko krytykuja
człowieku jak Ci jest tam tak dobrze to tam sobie siedź i pozwól się nam cieszyć tym co mamy
ja rozumiem że my wielu rzeczy nie rozumiemy i nie zrozumiemy ale nie każdy chce być tak od razu oświecony

engineer_damian - 2007-09-22, 18:31

widze to z innej perspektywy, zrozum prosze, nie mowie, ze to jest be...i nigdy nie napisalem, ze tez nei jestem za MC w Nysie dlaczego mnie atakujesz?
joaani - 2007-09-22, 18:33

ja Cię wcale nie atakuję
tylko poczytaj swoje wypowiedzi gdzie prawie wszystko krytykujesz
a zrozumiesz co miałam na mysli

engineer_damian - 2007-09-22, 18:36

ja osobiscie nigdy nie skrytykowalem - pisze jak na to patrzy sie tu gdzie jestem...
moja opinia choc kontrowersyjna jest prawdą....co mialem napisac: super by bylo..nysa by sie rozwinela...a co by to wnioslo do tematu? a tak moze ktos sie dowie, ze MC to nie luksus tylko taniocha a poniewaz polska jest jaka jest....

Kapitan Planeta - 2007-09-22, 18:42

ku.... no i dobrze ! niech bedzie taniocha ! niech bedzie syf ! jesli ludzie to lubia to nie wciskaj im na sile swoich pogladow, chcesz extra jedzenie ? hcodz sobie do restauracji, jak ja jestem we wrocku czy gdzies i sie spiesze to MC najlepszy - bo wiem co dostane i bedzie to smakowalo tak samo jak w Opolu cyz Gdańsku - a nie jakaś budka "x" czy "y" gdzie jak czlowiek zobacyz jak to robią to się jeść odechciecwa ( np w Nysie przy gim nr1 - pani w finezyjny sposob naklada "surowki" do powiedzmy hmmm... hamburgera w miedzy czasie ciagle sobie robiac przerwy na przyslowiowego dymka :/ )
joaani - 2007-09-22, 18:43
Temat postu: Re: Mc
smieszne jest to, jak Polska zachwycila sie Mc'iem...w duzych miatach ludzie zaczeli sie odsuwac od tego typu lokali...zmadrzeli
poniewaz w PL jest jak jest wiec wizyta w Mc jest dosc kosztowna i czesto uwaznana za swego czasu luksus...gdy w innych panstwach to taniocha i kogo nie stac na restauracje jada tam. tak samo z IKEA ...w polsce zachwyt...a w innych (rozwinietych) panstwach sa to meble dla mlodych malzenstw ..by czyms sie tanio umeblowac......

a to jak nazwiesz ?

engineer_damian - 2007-09-22, 18:44

tome napisał/a:
ku.... no i dobrze ! niech bedzie taniocha ! niech bedzie syf ! jesli ludzie to lubia to nie wciskaj im na sile swoich pogladow, chcesz extra jedzenie ? hcodz sobie do restauracji, jak ja jestem we wrocku czy gdzies i sie spiesze to MC najlepszy - bo wiem co dostane i bedzie to smakowalo tak samo jak w Opolu cyz Gdańsku - a nie jakaś budka "x" czy "y" gdzie jak czlowiek zobacyz jak to robią to się jeść odechciecwa ( np w Nysie przy gim nr1 - pani w finezyjny sposob naklada "surowki" do powiedzmy hmmm... hamburgera w miedzy czasie ciagle sobie robiac przerwy na przyslowiowego dymka :/ )

zgadzam sie..niech bedzie....

tylko w krajach bogatszych patrzy sie na to tak jak napisalem
nikomu nie wciskam moich pogladow

art - 2007-09-22, 18:46

to jest tak kolego nie możesz mówić że wszystko co Polskie jest nie dobre,Nysa umiera ,powiem tobie tak owszem jest obecnie zastój w naszym mieście ,ale wiesz ja wierzę że bedzie lepiej ,niestety też włóczę się po świecie ,ale wrócę do swojego pięknego miasta ,w którym się wychowałem -dlaczego wrócę bo jestem przekonany że będzie napewno dobrze ,wiesz i w Angli nie mają takiego miasta jak nasze ..........aprpos McDonalda nie pisz że na zachodzie europy jest to fast-food dla biednych ,to są bzdury .
engineer_damian - 2007-09-22, 18:48

nie pisalem, ze dla biednych, lecz, ze jedzenie postrzegane jest tam jako TANIE a to roznica
bo w PL jednak mysli sie inaczej
nie pisze, ze jest zla ta PL nigdy

magma - 2007-09-22, 19:26

Ja nie wiem, jak jest naprawdę, wiem, ze moja koleżanka podróżując po Stanach, jadała głównie w MC Donaldsie , bo tam było najtaniej. Jeden z podróżników, nie pamiętam który powiedział, że plaga otyłości w Stanach bierze się właśnie stąd, że tam jest najtaniej. kupowanie wszystkiego i gotowanie wychodzi znacznie drożej. To były cytaty.
engineer_damian - 2007-09-22, 19:27

jest tanio :) dziekuje
Marcin - 2007-09-22, 20:21

O nie engineer_damian, co to w ogóle znaczy whiskey zaczyna się od 100€ ???
Johnnie Walker jak najbardziej jest prawdziwą whiskey tyle, że to już marka obyta, częściej się ją pije niż zachwyca smakiem.
Piłeś może Chivas Regal ??? najmłodszy jest 12 letni.

Co do MC fakt faktem za granicą uważa sie ją za tanią knajpę, ale co tu porównywać USA, Niemcy, Szwajcarię do Polski? Mi jedzenie z MC smakuje i będę tam jadał nie dlatego, że nie mam kasy, a dlatego że mają wypaśne kanapki!!!

grreg - 2007-09-22, 20:25

ja tylko McNuggets, w każdej ilości :)
engineer_damian - 2007-09-22, 21:52

kurcze...i inni forumowicze poparli moja wypowiedz iz MC jest uznawany za tani w bogatszych panstwach- tyle napisalem o nim....ale oczywiscie Alex juz sie doszukuje, ze mu narzucam moje zdanie i ze wybrzydzam na Polske....ech pozdrawiam Ciebie Alex i zycze wiecej wyrozumialosci
magma - 2007-09-22, 21:56

Nie przejmuj się on się tak droczy jak kogoś lubi ;)
Pozdro Aleks :P

grreg - 2007-09-22, 21:58

wyloozuj, prawda jest taka, że my tu chcemy Donalda i to nie Tuska, ktoś jak mieszka w Opolu (np.) może wybrzudzać , ja chciałbym trochę cholesterolku wcisnąć raz w tygodniu
engineer_damian - 2007-09-22, 22:01

w sumie fajne ....sam lubie frytki...a teraz maja nowe TWISTED FRIES ...mmmmm
Marcin - 2007-09-22, 22:02

Więc lubimy wypas żarełko z MC :P
Groch - 2007-09-23, 12:11

A wracajac do whisky - Jack Daniels - w stanach od 25, 30$. W Polsce ponad 100 zł i nie mów mi, że to nie jest prawdziwa whisky. Generalnie jedna z moich ulubionych. Jeśli nie piłeś to idź do sklepu i sprawdź później na wikipedii chociażby.
grreg - 2007-09-23, 12:22

co wy z tym łiskaczem? oprócz piwa tylko "Żołądkowa Gorzka" - nie poniewiera :mrgreen:
woj - 2007-09-23, 13:09

Groch napisał/a:
A wracajac do whisky - Jack Daniels - w stanach od 25, 30$. W Polsce ponad 100 zł i nie mów mi, że to nie jest prawdziwa whisky. Generalnie jedna z moich ulubionych. Jeśli nie piłeś to idź do sklepu i sprawdź później na wikipedii chociażby.

Niestety ale Jack Daniels to nie jest prawdziwa whiskey, a to dlatego, że jest produkowana w USA, mozna ją nazwać burbonem i nikt się nie obrazi.
Prawdziwa jest tylko i wyłącznie produkowna w Szkocji i Iralndii, dla smakoszy prwidziwe są tylko tzw. single malts z małych Szkockich destylarni.(ceny są pwalające, moc tych trunków też, często 60%)
Wszystko to nie zmienia faktu, że Jack Daniels jest po prostu dobry a najlepszy jest bez dodatków i bez lodu.

Groch - 2007-09-23, 14:45

Mylisz się - za wikipedią:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jack_Daniel%27s

Aleks - 2007-09-23, 14:48

Obaj macie rację (po części).

Ale jest tez istotna dystynkcja pomiędzy whisky czyli szkocką, a whiskey czyli amerykańską.

diabeł - 2007-09-23, 14:49

woj, masz racje! spotkalem sie z tym ze Jacka nazywaja burbonem i nikt nikogo za to nie skarci. Ja tam Danielsa lubie i nazywam ja Jack Daniels a nie whisky :P
Aleks - 2007-09-23, 14:49

aha to nie temat o wódzie a o jedzonku
Groch - 2007-09-23, 14:50

Zgadzam się z Tobą Aleks z jednym wyjątkiem JD nie możemy nazwać burbonem ze względu na proces destylacji.

EDIT: Proszę wracać do tematu szanowni użyszkodnicy :P Co to whisky w McDonaldzie leją?

art - 2007-09-23, 16:46

tak do wieśmaków ,whisky podają w plastikowym kubku z rurką ...........
Groch - 2007-09-23, 17:57

No pewnie, że leją. W Macu nigdy nie byliście? Np. we Wrocławiu na rynku rozlewa ta pani co toalet pilnuje - trzeba tylko mieć swój kubek, ładnie się uśmiechać i dać odpowiedni napiwek:))
engineer_damian - 2007-09-24, 07:49

wczoraj bylem w MC....wszystko po staremu....zszokowal mnie natomiast widok 2ch dziewczynek w wieku ok 12-14 lat calujacych sie przed kasjerka.....brrrrrrrrr....
ale te nowe twisted fries :-)

romkes - 2007-09-24, 08:27

Przyznaj stary że Ty tam codziennie jesteś w tym MC ale nie koniecznie jako gość :mrgreen:
grreg - 2007-09-24, 08:55

ale pojechałeś Romkes :)
engineer_damian - 2007-09-24, 12:59

hm...ciekawe jak bym te posty pisal smazac frytki? a w MC bywam max 2x na miesiac :-)
dlaczego znow mnie atakujesz jakimis smiesznymi oskarzeniami....po za tym, zadna praca nie hanbi i w mac'u tez pracuja ludzie :-)

grreg - 2007-09-24, 13:27

Damian wyloozuj, bo nie zejdą z ciebie :mrgreen: .
nysa24 - 2007-11-22, 14:16

koledzy piszcie tutaj na temat wiedzie cos na 100% czy to kolejna chyba juz 100 plotka o wybudowaniu Mc w nysie cos sie robi w tej sprawie czy juz o tym sie zapomnialo

[ Dodano: 2007-11-22, 14:18 ]
wedlug mnie cholernie potrzebny byl by taki Mc' przeciez jest duzo w nysie studentów bez niczego mogli by go wybudowac obok stacji kolejowej jest tam przecoez głowna droga blisko do rynku

Łukasz - 2007-11-22, 23:42

nysa24 napisał/a:
wedlug mnie cholernie potrzebny byl by taki Mc' przeciez jest duzo w nysie studentów bez niczego mogli by go wybudowac obok stacji kolejowej jest tam przecoez głowna droga blisko do rynku

taa ale 24h by sie przydal zeby bylo gdzie zjesc o nieszczesliwej 2-giej, 3-ciej. i wracajac w imprezy :D !

Dzussmen - 2007-11-23, 20:46

o tej porze to chyba tylko na BP da się na coś do zjedzenia załapać i to nie zawsze :/
grreg - 2007-11-23, 20:54

BP? - żenada, podczas tegorocznych podtopień chcieliśmy załatwić coś gorącego do jedzenia strażakom OSP, którzy ciężko pracowali od kilku godzin, po odejści z kwitkiem od kilku zakładów gastronomicznych (m.in. Lucia, Grześ) trafiliśmu do BP, żarcie było, ale ... nie sprzedadzą nam, bo własnie zmienia się kasjer !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dzussmen - 2007-11-23, 20:57

grreg, dlatego napisałem że nie zawsze
grreg - 2007-11-23, 21:18

nie no - jasne, ale wiesz, przyjechał rok temu do mnie kuleś ze studiów (spotkaliśmy sę pierwszy raz od 23 lat) jako wzorowe przypadki minionej epoki zapragneliśmy zjeść "tatara" - to takie małe , czerwone, przysmak imprez z czasów PRL, i co? - i jajco, nie ma w Nysie nawet szczątków PRL :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kapitan Planeta - 2007-11-23, 21:52

bo takie rzeczy się jada w domu :)
Dzussmen - 2007-11-23, 21:54

grreg, tatara całkiem niezłego można zjeść "u Rudka" ( ul. nie znam ale na wylocie na Białą Nyskę) przynajmniej jakiś 2 lata temu podawali no i fajna atmosfera lokalu
grreg - 2007-11-23, 22:05

Dzu, toż tam był statni "Międzynarodowy Zlot Forum.Nysa.PL", Knajpeczka urokliwa, klimacik lekko dekadencki z odrobiną swojskiego image :)
Dzussmen - 2007-11-23, 22:08

grreg, a tatara dalej mają :?: ... czy impreza była tak udana że menu nie pamiętacie :mrgreen: :?:
grreg - 2007-11-23, 22:47

odpiem pytanie na pytanie: robiłeś kiedyś grilla w ulewnym deszczu przy temp. powietrza poniżej + 10? - :mrgreen:
jack - 2009-01-07, 00:25

grreg -najlepszy tatar podobno w Trabie ja tam nie wiem bo nie jem ale wszyscy chwalą!
T - 2009-01-07, 07:55

jack, to już twój drugi kotlet dzisiaj, to twoje hobby jakieś ?
Groch - 2009-01-07, 08:13

I to bardzo nieświeży kotlet.
Michumm - 2009-01-07, 12:03

jack napisał/a:
grreg -najlepszy tatar podobno w Trabie ja tam nie wiem bo nie jem ale wszyscy chwalą!

Jadlem, jest calkiem ok, jednak za ta cene (moze sie cos zmienilo) to juz jadl nie bede.

AdamNysa - 2009-01-07, 17:48

Taaa... zmienilo sie, na drozej! ;)
diabeł - 2009-01-08, 01:11

T, Groch, macie pretensje, że użytkownicy mający o kilkaset postów mniej zakładają nowe tematy i z wielką łaską podajecie linki do starych istniejących już.

To co ma zrobić nowy człowiek na naszym forum? nic tylko sie bać starych wyjadaczy. Więcej tolerancji proszę.

A wracając do tematu- nie korzystajcie z tego typu lokalu. No chyba, że raz na kilka tygodni.

peace

jack - 2009-02-05, 00:03

T i GROCHU ?
ony18nysa - 2009-02-05, 21:29

a wiadomo już coś czy powstanie?
joker666 - 2009-02-15, 11:21

Jak to nie ma a to co obora
ony18nysa - 2009-02-15, 12:02

hahah niezłe
axe85 - 2009-02-15, 12:03

Według mnie kiepska lokalizacja mogli by to zrobić za stacja BP
Kozaczek20 - 2009-02-15, 12:33

to jest pewne że w tym miejscu bedzie stac MC ?
ony18nysa - 2009-02-15, 12:57

nie to naszemu nowemu koledze na forum się nudziło i tak sobie zrobił :D
pozdroo ^^

rave - 2009-02-15, 13:19

tak Kozaczek to jest planowa lokalizacja MCD, dodam ze powstało jeszcze kilka wizualizacji, ponoc jedna z nich znajduje sie na Baligrodzkiej :ralf: :ralf: :ralf: :ralf: :ralf: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kozaczek20 - 2009-02-15, 13:40

rave napisał/a:
Baligrodzkiej
raczej nie;D bo mają zamknąc tą ulice;D
puppetz - 2009-02-15, 13:55

Dla mnie najlepszym obszarem wydaję się ten koło dworca, tam gdzie jest ta speluna u Jadzi czy jakoś tak.
axe85 - 2009-02-15, 15:39

A ja bym jeszcze zrobił wizualizacje w urzędzie miasta na parterze, jak na przeciwko powstanie galeria jedno i drugie by się uzupełniało
camron - 2009-02-15, 15:46

Bede bardzo wdzieczny za taka urzedowa wizualizacje. Chetnie umieszcze ja na stronie przed wyborami. :)
Carlito - 2009-02-15, 23:42

Wiadomo kiedy i gdzie powstanie Mc Donald's ?

Moim zdaniem jak na takie miasto jak Nysa to powinno ich powstac kilka.

axe85 - 2009-02-16, 00:00

Kilka to przesada, już lepiej po 1 z rodzaju donalds kfc pizza hut co za dużo to nie zdrowo popatrz na te biedronki i lewiatany. Jakbyś nie rzucił kamieniem to trafisz biedronkę lub lewiatana:)
OlciaNy - 2009-02-16, 00:29

niedługo Nysa odleci na biedronkowych skrzydłach :ralf:
Kozaczek20 - 2009-02-16, 00:41

OlciaNy napisał/a:
niedługo Nysa odleci na biedronkowych skrzydłach

a wyląduje w rękach lewiatana :D

marul - 2009-02-16, 10:55

McD w Nysie to hasło rzucone przez władze miasta, żeby zamknąć gęby protestującym. Ma to pokazać że władze starają się o rozwój miasta. Będziecie mieć McD, tak samo jak galerię, centrum handlowe, halę, basen czy lodowisko. Z tą władzą zakończy się na wizualizacjach, robionych zresztą za nasze pieniądze.
N23 - 2009-02-16, 11:06

No i będą jeszcze bajeczki w gościu piątkowym o dobrej burmistrz i złych mieszczanach. Oczywiście pod warunkiem, że sypnie się naszym groszem firmie która zgodziła się to wydać.
joker666 - 2009-02-16, 11:19

KFC już dawno w Nysie jest
Tomek - 2009-02-16, 14:14

joker666, dobry montaż :mrgreen:
ony18nysa - 2009-02-16, 16:11

montaż jak najbardziej extra .. ale jak patrze na zdjęcie to ładnie wygląda KFC w tym miejscu wiec może kiedyś (jakieś 20 lat) powstanie :D
losiu661 - 2009-02-16, 17:39

fajnie by było z KFC i mc'donaldem w Nysie :mrgreen:
KARO - 2009-02-16, 17:53

marul napisał/a:
McD w Nysie to hasło rzucone przez władze miasta, żeby zamknąć gęby protestującym. Ma to pokazać że władze starają się o rozwój miasta.

McD jest symbolem rozwoju miasta i powodem do dumy u urzedników :shock: :shock: :shock:
to co to bedzie jak powstanie KFC :?: :oops:

szczuply - 2009-02-16, 19:10

Wtedy bedzie to kraina tluszczem i frytkami płynąca :mrgreen:
OlciaNy - 2009-02-16, 23:03

a po Rynku będą biegać roznegliżowane kurczaki :D :ralf:
Oftopsław - 2009-02-16, 23:43

szczuply napisał/a:
Wtedy bedzie to kraina tluszczem i frytkami płynąca

Tłuszczem... Raczej nie bo te ich specjały wcale tłuszczu dużo nie mają. Przeważnie najwięcej zawierają węglowodanów i białka. Tutaj skład: http://www.kfc.pl/Wiesz_c...dzywcze,19.html

mysza - 2009-02-17, 13:44

tak apropo Mc donald's przypomniało mi sie nie, że jakieś dwa lata temu, na procesie, w ktorym mc donalds byl oskarzony, iz spowodowal zatrucie po spozyciu fish maca, zostalo udowodnione iz fish mac nie zawiera ryby... i co wy na to ???
art - 2009-02-17, 14:05

nie od dziś wiadomo że McDonald=McShit
szczuply - 2009-02-17, 15:56

Oftopsław a po czym wnosisz ze wcale tak tluszczu duzo nie maja? Jesli 20-30 gr tluszczu na 100 gr produktu to wedlug Ciebie nie duzo...

a tak ogolnie to tluszcz ma najwieksza kalorycznosc i w naszych zoladkach jako ostatni jest zamieniany na energie wykorzystywana bezposrednio do czynnosci zyciowych ;) .

Taki ich hamburgerek ma kolo 600 kc. Zjesz jednego i praktycnzie nie poczujesz ze zjesz...

marul - 2009-02-17, 16:27

mysza napisał/a:
tak apropo Mc donald's przypomniało mi sie nie, że jakieś dwa lata temu, na procesie, w ktorym mc donalds byl oskarzony, iz spowodowal zatrucie po spozyciu fish maca, zostalo udowodnione iz fish mac nie zawiera ryby... i co wy na to ???

bzdura

Oftopsław - 2009-02-17, 18:11

Stosunkowo z 3 głównych składników odżywczych tłuszczu jest przeważnie najmniej i o to mi chodziło.

Kalorycznie to owszem tłuszcz jest najbardziej wartościowym z tych 3 składników i dlatego może być wolniej wchłaniany (na dłużej starcza). Wchłaniany jest głównie w jelicie cienkim a nie w żołądku. Gdy już dostanie się do krwi to pobierany jest przez komórki bardzo szybko ponieważ nie wymaga to złożonych szlaków metabolicznych. Poza tym dochodzi jeszcze kwestia enzymów, które występują w róznych ilościach w zależności od tego jakie składniki najczęściej się trawi.

Groch - 2009-02-17, 18:13

Mysza, pics or it didnt happend.

Ewentualnie link do źródła bo wiesz, ostatnio przypomniało mi się, że w big macu szczury są smażone i to zostało udowodnione... i co Ty na to?

diabeł - 2009-02-17, 22:24

szczuply napisał/a:
600 kc
6000 kalorii to gówienko ma? chyba troszkę za dużo.

Powtórzę się znowu, wszystko jest dla ludzi, ludzki organizm przetwarza takie subsnatcje że szczęka opada. Można z lokali tego typu korzystać raz na miesiąc, dwa nasze organizmy nie odczują tego syfu.

mysza - 2009-02-17, 22:28

nie twierdze, że to jest prawda, wiec nie żadaj odemnie dowodów, poprostu słyszałam a pozatym w necie o tym pisano, że ktos zadławił sie ościa.. której wogole nie było w fishmacu i tyle .

a chyba nie twierdzisz, że jedzenie w Mc jest zdrowe i mieso zawsze jest pierwszej świezości ...

[ Dodano: 2009-02-17, 22:30 ]
pozatym koleżanka pracowała w Mc Donald's w Anglii i jakos sie odechciewa jeśc niektórych rzeczy ...

Oftopsław - 2009-02-18, 00:03

diabeł napisał/a:

Ważne jest nie ile kalorii, ale z czego one są.

KARO - 2009-02-18, 06:42

mysza, a to ta koleżanka to pracowała w fabryce jakiej czy cosik takiego bo przecie tego pysznego miesiwa i bułeczek na miejscu nie robią tylko gotowe dostają :idea:
szczuply - 2009-02-18, 15:22

Oftopsław napisał/a:
diabeł napisał/a:

Ważne jest nie ile kalorii, ale z czego one są.

fakt wazne. Ale kalorie w McD to sa z kategori tzw pustych kalorii...

Inna sprawa jak widzisz mame wielkosci XXXXl zabierajaca dziecko wielkosci (mimo wieku powiedzmy 7 lat) XXXl i zamawiaja 3-4 zestawy zeby poczuc ze zjedli... myslisz ze wazne co to za kalorie ? Przekraczaja sporo dawke dzienna a czeste takie stolowanie konczy sie otyloscia...

PS Ciekawostka :

Zeby spalic kilogram tluszczu potrzeba spalic okolo 7-8 tysiecy kalorii... :D

Oftopsław - 2009-02-18, 21:59

Otyłością albo czym innym. Bywa tak bo zbyt duża część energii produktów ze wspomnianych sieci pochodzi z węglowodanów, które są paliwem najgorszym, najmniej kalorycznym i spalanie ich jest dla organizmu pracochłonne.
Kozaczek20 - 2009-02-18, 22:11

Oftopsław napisał/a:
Otyłością albo czym innym. Bywa tak bo zbyt duża część energii produktów ze wspomnianych sieci pochodzi z węglowodanów, które są paliwem najgorszym, najmniej kalorycznym i spalanie ich jest dla organizmu pracochłonne.

a co ty dietetyk jestes?? po tym co piszesz raczej się nie znasz na wartosciach odżywczych, weglowodany zasilają nasze ciała w energie i są najlepszym paliwem dla naszego organizmu. a tak pozatym ten wątek nie jest poświecony diecie ani wartoscią kalorycznym tylko MC dolandowi , wiec skonczcie OT

Oftopsław - 2009-02-18, 22:39

Gdybym był dietetykiem to bym tu inaczej pisał. Dopóki nikt o konkretach dotyczących powstania wspomnianych sieci lub nie, nie wspomina to w międzyczasie chyba można sobie pisać o powyższych sprawach. Jedzenie i jego skład to przecież ważny element fast foodów, no chyba że dla kogoś nie ma to znaczenia...

[ Dodano: 2009-02-18, 22:45 ]
Co do węglowodanów to są najgorszym paliwem, dlatego z krwi pobierane i/lub przerabiane są przez komórki jako ostatnie. W sytuacji gdy organizm ma wybór paliw.

mysza - 2009-02-19, 09:59

:D
ale sie rozkręciło z tym Mc donald's :DDDD

Buzzan - 2009-02-19, 11:31

Oftopsław, o ile pamiętam z wykładów, to węglowodany są spalane właśnie jako pierwsze (cukry proste najszybciej, złożone - stopniowo). Dopiero, gdy ich zabraknie, organizm sięga po tłuszcze, a na końcu - gdy nie ma ani cukrów, ani tłuszczów (rzadka sytuacja) - po białka.

Specjalistą nie jestem w tej dziedzinie, ale chyba tak to wygląda. Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę.

marul - 2009-02-19, 11:47

jedzonko z McD dobre jest!
grreg - 2009-02-19, 14:14

Cytat:
jedzonko z McD dobre jest!
a w nim mac nuggetsy :ralf: :ralf: :ralf:
szczuply - 2009-02-19, 16:36

Buzzan napisał/a:
Oftopsław, o ile pamiętam z wykładów, to węglowodany są spalane właśnie jako pierwsze (cukry proste najszybciej, złożone - stopniowo). Dopiero, gdy ich zabraknie, organizm sięga po tłuszcze, a na końcu - gdy nie ma ani cukrów, ani tłuszczów (rzadka sytuacja) - po białka.

Specjalistą nie jestem w tej dziedzinie, ale chyba tak to wygląda. Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę.

z czasow moich trenigow "na powaznie" tak mnie uczono. Weglowodany do podstawa zywienia. W formie plynnej cukry proste sa najszybciej przyswajane do organizmu i zamieniane na energie. To wlasnie do tluszczow najtrudniej sie zabrac. Od strony technicznej:

Kazdy organizm ma okreslony z gory poziom krytyczny ilosci cukru we krwi. W zaleznosci od poziomu tego wskaznika rozne komorki sa pobudzone do wzrostu. Dlatego np spozywajac za duzo weglowodanow dobrze wplywa tez np na rozbudowe bicepsu ale za to na brzuszku pojawiaja sie faldki... Odpowiednio zbilansowana dieta dazy do tego by w kazdym momencie dnia poziom tego wspolczynnika byl jak najnizszy (dlatego najlepiej jest duzo malych posilkow. Nie ma gwaltownego wzrostu poziomu weglowodanow). W takim wypadku podczas treningu spalany jest tluszcz a pobudzana jest tkanka miesniowa do wzrostu.

Tyle z moich wywodow ;)

Kapitan Planeta - 2009-02-19, 16:42

Może założycie osobny temat żywienia?
pawel. - 2009-02-19, 19:52

No właśnie w ogóle zeszliście na jakiś idiotyczny temat .
Piszcie rzesz coś konkretnego ,czy jest coś załatwiane w kwestii tej budowy ,czy nic nie wiadomo .

Oftopsław - 2009-02-19, 23:16

Buzzan napisał/a:

Masz rację ale tak dzieje się w przypadku gdy organizm sięga po własne zapasy tzn. gdy organizm zaczyna głodować. Spala wtedy własny tłuszcz ale nie ma on formy wolnych kwasów tłuszczowych jak ten z pożywienia ale ciał ketonowych, które z kolei są jeszcze lepszym paliwem od WKT ale ich spalanie jest mocno ograniczone. Gdy natomiast w pożywieniu występują naraz różne paliwa np. glukoza i tłuszcze nasycone to tłuszcze wchłonięte zostaną szybko drogą naczyń chłonnych i jako WKT około 40 razy szybciej od glukozy pobrane z krwi. Pszepraszam za mały OT ale musiałem odpowiedzieć :ralf: , jakby co to mozna przenosić/zmieniać do innego tematu.

arsemi - 2009-02-20, 08:38

Są jakieś informacje w sprawie Mc Donald's w Nysie? Czy powstanie, czy nie? Czytałem jakiś czas temu, że niby już konsultują się w sprawie jego umiejscowienia, a na razie chyba nic się nie dzieje? W sumie w Nysie przydałby się taki fast food, chociaż nie jest to zdrowe, ale można od czasu do czasu zjeść.
Pozdrawiam

OlciaNy - 2009-02-20, 08:43

To Ty nie wiesz, że jak u nas mówią, że się konsultują to rzadko kiedy coś z tego wynika?
ony18nysa - 2009-03-02, 23:34

Piękne :D
m_girll - 2009-03-03, 06:37

O nie, to szpeci naszą piękną katedrę. W tym miejscu mc donald to byłaby porażka.
op-ony - 2009-03-03, 07:51

Ale za to jaka lokalizacja !
m_girll - 2009-03-03, 07:54

może i dobra, ale wolę doznania estetyczne niż mc donalda :) powinien być, gdzieś indziej :D
Michumm - 2009-03-03, 09:44

Jakby mial byc na rynku to raczej w takiej formie jak np. we wroclawiu wkomponowene w budynek istniejacy, w starym caprii tylko by te banki musieli zlikwidowac ale to nie problem bo drozej jest postawic mcdonalda niz otworzyc filie jakiegos banku :)
Kapitan Planeta - 2009-03-03, 10:20

m_grill masz 22 lata a zachowujesz się jakbyś 12. Przecież nikt tego nie zbuduje przed "katedrą"
m_girll - 2009-03-03, 13:17

tome nie chcę wdawać się w kłotnie, więc przyjmę to jako komplement.... Nie wiem czy zauważyłeś , ale nie pisałam tego poważnie, chyba wiadomo, że nie powstanie tam mc donald... I nie rozumiem twojego wtrącenia tutaj, widzę, że co niektórzy na prawdę tylko szukają osób , które można krytykować i wyłapywać ich błędy itp. Niemniej dzięki za opinię i pozdrawiam. Pewnie masz więcej niż 22 lata i wiecznie zachowujesz się jak stary, wszystko wiedzący człowiek.
Raku - 2009-03-03, 14:47

Ciekawe czy wogóle ten macdonald powstanie więc o co się na razie kłócicie :D
m_girll - 2009-03-03, 14:49

ja się nie kłocę, co do powstania mc donalda, mam nadzieję, że będzie. Przyda się miastu. Poczekamy, zobaczymy:)
szczuply - 2009-03-03, 15:48

Przynajmniej bedziemy czuc sie bogatsi... jak to mowiono lat troche temu... im wieksza tusza tym bogatszy człowiek ;)
Kapitan Planeta - 2009-03-03, 15:53

m_girll, ok sorrki. Po porstu ostatnio pare osob pisało takie rzeczy że ręce opadają.
pawel. - 2009-03-03, 17:25

A wy cały czas tutaj takie głupoty piszecie że aż się tego czytać nie chce .
Napisalibyście jakieś konkrety a nie .

pektusa - 2009-03-04, 14:44

a ja z tego co widze to mcdonald jest jzu wszedzie, to dlaczego nei ma byc i kolo Nysy.
Michumm - 2009-03-04, 18:34

Najpier to ktos musi kupic od Mc autoryzacje na ten lokal, miasto tego nie wystawi.
eksotica - 2009-03-06, 15:24

ja tam nie przepadam za junk food:p jego powstanie w Nysie (badz i nie) jest mi calkowicie obojetne:) jesli powstanie to moze wpadne od czasu do czasu na jakiegos shake'a:P:P heh.. a moze frytki do tego?:D

Szczupły, idziesz ze mna?:D z Ania i z reszta ? moze w koncu zbierze sie ta ekipe:P:P

michal_nysa - 2009-03-12, 14:17

I w końcu gdzie powstanie Mc Donald's? Otóż okazuje się, że Wasze typy nie sprawdziły się i Mc Donald's powstanie przy ulicy Asnyka :) Wg mnie bardzo dobra lokalizacja jak na taką inwestycję. Tutaj macie dokładne informacje:

http://um.nysa.pl/_portal...onald%27sa.html

Gitaroszewc - 2009-03-12, 14:43

A to była jakaś inna możliwość ? Z tego co pamiętam, choć tego tematu nie śledziłem, to od początku mówiło się o pasie pomiędzy Asnyka a Racławicką.
art - 2009-03-12, 14:51

michal_nysa napisał/a:
I w końcu gdzie powstanie Mc Donald's? Otóż okazuje się, że Wasze typy nie sprawdziły się i Mc Donald's powstanie przy ulicy Asnyka :) Wg mnie bardzo dobra lokalizacja jak na taką inwestycję. Tutaj macie dokładne informacje:

http://um.nysa.pl/_portal...onald%27sa.html

odnośnie lokalizacji McShita ,to zawsze ul Asnyka była brana pod uwagę .Ameryki nie odkryłeś 8-) .

grreg - 2009-03-13, 08:05

inne lokalizacje (już nieaktualne) to : plac przy Asnyka, przy rondzie, ul. Drzymały (park)
Sparrow1985 - 2009-03-18, 00:55

jestem tu nowy ale nie wiem w czym widzicie problem, McD's jest firmą która daje umowy "franczyzowe", tzn że jak ktoś ma wolne 400tys $ może sobie go otworzyć gdzie chce, tyle żeby się to zgadzało z zagospodarowaniem terenu miasta. Część zysków oddaje do głównej puli, dokładnie nie wiem ile %. Podobnie jest z wszystkimi "siecowkami" McD, AmRest, BK,
OlciaNy - 2009-03-18, 07:04

Cytat:
Przewidywana suma inwestycji

Wymagany kapitał własny na poziomie 40 proc. inwestycji, tj. ok. 500 tys. zł.

Za kapitał własny uważa się własne pieniądze franczyzobiorcy nie obciążone żadnymi roszczeniami; nie mogą to być pieniądze pożyczone (nawet pod zastaw nieruchomości), nieoficjalne darowizny, udziały "cichego wspólnika". Kapitał własny mogą stanowić składniki majątku franczyzobiorcy (np.: firma, nieruchomość) przeznaczone na sprzedaż.
Podstawowe wymagania sieci

1. Franczyzobiorcą może być wyłącznie osoba fizyczna (wykluczone spółki kilku osób), inwestująca własne pieniądze i bezpośrednio zarządzająca przyznaną na mocy umowy restauracją.
2. Przed zawarciem umowy kandydat na franczyzobiorcę przechodzi wielomiesięczne szkolenie praktyczne i teoretyczne obejmujące wszystkie aspekty prowadzenia restauracji McDonald’s.
3. Umowa franczyzy zawierana jest na 20 lat i dotyczy konkretnej restauracji McDonald’s.
4. Zawierając umowę franczyzy, franczyzobiorca obejmuje na ogół jedną z funkcjonujących restauracji McDonald’s.
5. Inwestorem w nieruchomość (lokal restauracji) jest McDonald’s Polska Sp. z o.o.
6. Decyzje co do lokalizacji restauracji McDonald’s podejmuje wyłącznie McDonald’s Polska Sp. z o.o.

http://franchising.pl/

Sparrow1985, Twoje 400 tys $ mnie zaciekawiło, więc sprawdziłam. Swoją drogą niedawno na jakimś portalu czytałam, że aby otworzyć McDonald'sa potrzeba tylko 130- 170 tys.

grreg - 2009-03-18, 07:12

Sparrow1985 napisał/a:
może sobie go otworzyć gdzie chce
mała uwaga - poprzedzone to jest analizą takiej drobnostki jak "opłacalność"
OlciaNy - 2009-03-18, 07:27

i nie każdy kto ma wolne pieniądze, tylko McDonald's ustala lokalizację. Patrz punkt 6.

Edit: Źródo: www.mcdonalds.pl

Wyszukiwaniem miejsc na nowe restauracje i ich budową zajmuje się wyłącznie McDonald’s
Polska. McDonald’s kupuje bądź dzierżawi na wiele lat nieruchomości oraz inwestuje w
budowę nowego lub adaptację istniejącego budynku (lokalu). Franczyzobiorca jest
zobowiązany utrzymywać lokal i jego otoczenie w dobrym stanie przez cały czas trwania
umowy franczyzy. Bez wyjątku, w każdym przypadku, McDonald’s jest właścicielem budynku
albo głównym dzierżawcą (najemcą). Franczyzobiorca zawsze korzysta z lokalu restauracji
należącego do McDonald’s, za co uiszcza stosowną opłatę (opłata za korzystanie z lokalu
restauracji). Nigdy nie ma on możliwości odkupienia lokalu.

marul - 2009-03-18, 07:49

Podobno w najbliższym czasie ma być powoł rada konsultacyjna majaca na celu ocenę wpływu McD na nyski rynek w szczególności na rozwój wykwintnych nyskich restauracji.
Druga komisja ma zająć się kształtem krzeseł.

op-ony - 2009-03-18, 08:13

Współczuję rodzicom gdy ta siec będzie w Nysie. :ralf:
camron - 2009-03-18, 08:51

Niedługo dowiemy się o tym, że burmistrz i rada miasta od zawsze popierali budowę galerii handlowej tylko mieszkańcy są nieustannie przeciw. Wyobrażam sobie jak startując w kolejnych wyborach na burmistrza co pewnie z powodów oczywistych nastąpi, ogłoszone zostanie, że czterolecie starań o inwestorów w Nysie odniosło skutek - wreszcie zainwestował światowy koncern -> Mc'Donalds.
puppetz - 2009-03-18, 08:57

Cytat:
...na rozwój wykwintnych nyskich restauracji

Nie no to mnie zabiło :D wykwintne restauracje? w tym mieście? no bez jaj:D[/quote]

jarekw - 2009-03-18, 09:00

Ja powiem tak :
W Nysie/ na razie przynajmniej nie zapowiada się na zmianę/ oddziału gastrologicznego dla dzieci nie ma więc trzeba jeździć do Opola kolejka jest długa radzę już dziś się psychicznie przygotować......Aha a czego potrzeba naszemu dziecku aby tam się dostać?

Odrobina stresu w szkole następnie w domu +cola+Macshit=wrzody żoładka lub dwunastnicy

[ Dodano: 2009-03-18, 09:15 ]
więc budowa tego obiektu to tyleż sukces byłby co porażka z wskazaniem na porażkie.

Buzzan - 2009-03-18, 13:10

jarekw napisał/a:

Odrobina stresu w szkole następnie w domu +cola+Macshit=wrzody żoładka lub dwunastnicy

Wrzody żołądka najczęściej spowodowane są infekcją Helicobacter pylori oraz (rzadziej) niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Nie uważam bynajmniej, że jedzenie w McD jest w 100% zdrowe, niemniej twierdzenie, że powoduje wrzody, jest mocno przesadzone.

OlciaNy - 2009-03-18, 13:16

za to takie jedzenie powoduje "kalectwo" jakim jest nadwaga, a później otyłość. Co łączy się z otłuszczonym sercem, obciążonymi stawami itp. itd
w skrajnych przypadkach może to się skończyć tak : http://www.metacafe.com/w...d_in_the_world/

Kozaczek20 - 2009-03-18, 13:30

Boże macie problem że dzieci będą otyłe, to niech rodzice zrobią im śniadanie do szkoły a później obiad a nie dadzą parę groszy i wysyłają je do Fast fodów, to jest wyłącznie wina rodziców.
OlciaNy - 2009-03-18, 13:42

akurat z tym się nie zgodzę
a - 2009-03-18, 15:09

Sparrow1985 napisał/a:
jestem tu nowy ale nie wiem w czym widzicie problem, McD's jest firmą która daje umowy "franczyzowe", tzn że jak ktoś ma wolne 400tys $ może sobie go otworzyć gdzie chce, tyle żeby się to zgadzało z zagospodarowaniem terenu miasta. Część zysków oddaje do głównej puli, dokładnie nie wiem ile %. Podobnie jest z wszystkimi "siecowkami" McD, AmRest, BK,

nie do konca na McD mozna miec franczyze, nie natomiest na marki koncernu AmRest (Pizza Hut, KFC, BK) bo AmRest jest ich WYŁĄCZNYM franczyzobiorcą w Polsce.

lukaszgfa - 2009-03-18, 17:38

Ja osobiście chciałbym mieć na miejscu np. KFC i od czasu do czasu wybrać się na jakieś pikantne skrzydełka :mrgreen:
Buzzan - 2009-03-18, 19:32

Problem nie polega na tym, że zbudują McD, tylko na tym, że ludzie żrą bez umiaru. I tak to robią, bez McD. Więc nie zrzucajmy odpowiedzialności na sieci fast food, tylko weźmy ją na siebie i odżywiajmy się zdrowo i mądrze.
a - 2009-03-18, 19:50

Buzzan napisał/a:
Problem nie polega na tym, że zbudują McD, tylko na tym, że ludzie żrą bez umiaru. I tak to robią, bez McD. Więc nie zrzucajmy odpowiedzialności na sieci fast food, tylko weźmy ją na siebie i odżywiajmy się zdrowo i mądrze.

dokładnie przecież siłą nikt nam nie każe isc tam jesc. Ludzie powinni być odpowiedzialni , a takze powinni odpowiadac za swoje decyzje.

jarekw - 2009-03-18, 20:24

Ludzie są odpowiedzialni i palą piją jedzą to co jedzą a leczenie gratis no prawie gratis...
Templariusz - 2009-03-23, 16:17

Hmmmm, i kto by przypuszczał że McDonald's (którego jeszcze niema :lol: ) wywoła aż tak burzliwą dyskusję :ralf:
jimmi - 2009-04-21, 19:49

To ja dla odgrzania kotletów, czy jak to się w Macu mówi - burgerów? przyklejam zdjęcie gotyckiego Mc Donalda - jakże pięknie wpisuje się w panoramę zamku w Malborku. :P Nasz Mac - powinien wedle tego kanonu, posiadać najbardziej stromy dach ze wszystkich Maców w Europie!!!!!
marul - 2009-04-21, 20:54

no to może zrobić McD w dachu Katedry? Teraz tam jest pustka. A dochód z wynajmu mógłby zasilić kasę fundacji ratowania zabytków
ewqa - 2009-04-21, 22:56

Przeróbmy od razu katedrę na Maca, a co tam, wspólnymi siłami można wszystko... A tak serio, to myślę, że mieszkańcy Nysy nie są jeszcze gotowi na takie luksusy. No ale ja tam jestem troszkę przeciw otwieraniu Maców w ogóle, wiec pewnie nie mam prawa głosu.
Marcin - 2009-04-22, 05:28

A czy już wiadomo kiedy MC rozpoczyna budowę swojej restauracji ?
arsemi - 2009-04-22, 07:38

Z tego co było napisane MC ma powstać na Asnyka, więc najpierw chyba musi zostać zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego w tej okolicy, żeby mogła powstać restauracja, a na pewno to tak szybko nie nastąpi.
pol - 2009-04-22, 08:20

Mam wrażenie że prędzej w 2012 faktycznie nastąpi koniec świata niż w Nysie postawią McDonaldsa ;) .
rave - 2009-04-22, 08:59

arsemi napisał/a:
Z tego co było napisane MC ma powstać na Asnyka, więc najpierw chyba musi zostać zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego w tej okolicy, żeby mogła powstać restauracja, a na pewno to tak szybko nie nastąpi.

plan taki juz został zmieniony ponad miesiąc temu

Templariusz - 2009-04-22, 09:38

Ja tak dorzucę swoje 3 grosze ;) otóż spotkałem wczoraj w Nysie pewnego Brytyjczyka, który podróżuje ze swoim ojcem po Europie. Poruszają się dość osobliwym vanem, który przewijał się ulicami naszego miasta przez ostatni tydzień. Od słowa do słowa w rozmowie o naszym małym acz urokliwym miasteczku wypłynął temat McDonalda właśnie. Okazuje się że brak Maca jest dla nich, uwaga: ZALETĄ !!! ;) Powiedzieli wręcz, że kiedy podróżowali po Niemczech, Maca można był spotkać prawie w każdej wiosce, i mieli już tego dość.
ewqa - 2009-04-22, 14:11

Tak, to jest niewątpliwa zaleta- Maci wszędzie, jak wiadomo, są takie same, miasto przez to też zaczyna wydawać się takie, jak inne, w których owy powstał... A budowanie takiego to owszem, zgadzam się, dobry sposób na zarobienie, ale też świadectwo tego, ze nic swojego nie da się wymyślić.
Kapitan Planeta - 2009-04-22, 16:43

Templariusz, ewqa, dla mnie to żaden argument. Przecież nikt nie każe im tam jeść. Brak galerii handlowej, obwodnicy, hali sportowej to też był dla nich plus hehe ?
Turek - 2009-04-22, 19:17

tome napisał/a:
Templariusz, ewqa, dla mnie to żaden argument. Przecież nikt nie każe im tam jeść. Brak galerii handlowej, obwodnicy, hali sportowej to też był dla nich plus hehe ?

Widzę że sami socjaliści na tym forum. :lol:
Galeria i hala sportowa to inwestycja która powinna być zrealizowana przez władze lokalne, albo przynajmniej ściągnięcie inwestora i zapewnienie mu dogodnych warunków funkcjonowania. Obwodnica to chyba decyzja władz regionalnych, albo administracji rządowej (nie jestem pewny). A co do McDonalds'a to nie widzę problemu. Zależy to tylko od woli inwestora prywatnego, który chce tak zainwestować. Nie wiem dlaczego wam tak zależy akurat na McDonaldsie. Mnie wystarczy zwykły fast food ;)

Templariusz - 2009-04-22, 19:48

tome, ale jak możesz porównywać Halę sportową i obwodnicę z MacDonaldem??? :D
A co do galerii to Mac mógłby przecież być właśnie tam. Nie byłby to pierwszy Mac w Galerii :)
i akurat tam by właśnie pasował - doskonałe dopełnienie świątyni konsumpcji :mrgreen: :lol:

Turek - 2009-04-22, 20:07

Templariusz napisał/a:
A co do galerii to Mac mógłby przecież być właśnie tam. Nie byłby to pierwszy Mac w Galerii :)
i akurat tam by właśnie pasował - doskonałe dopełnienie świątyni konsumpcji :mrgreen: :lol:

Widzę że joannici i templariusze czasami się zgadzają. :mrgreen:

axe85 - 2009-04-22, 20:32

Turek trochę chyba się mylisz
galerie powinien budować prywatny inwestor a nie miasto wyobrażasz sobie aby miasto było właścicielem galerii? W przypadku nysy połowa boxów była by wynajmowana za grosze radnym RM
co do hali ok ale w nysie utrzymanie takiej hali będzie kosztować pewnie z około 3mln rocznie skąd nysa weźmie na to kasę skoro ma problem z obecnym budżetem
A co do obwodnicy to nyska władza ma mało do gadania wszystko zależny od generalnej dyrekcji dróg i autostrad oni na to dają kasę i to finalizują to tak jak z tama nyska władza chce remont ale góra nie chce dać kasy bo maja inne wedlug nich ważniejsze wydatki

Templariusz - 2009-04-23, 09:01

Turek napisał/a:
Templariusz napisał/a:

Widzę że joannici i templariusze czasami się zgadzają. :mrgreen:

"Bogu co boskie, a Cezarowi ..." ;) :lol:

[ Dodano: 2009-04-23, 10:04 ]
axe85 napisał/a:
galerie powinien budować prywatny inwestor a nie miasto wyobrażasz sobie aby miasto było właścicielem galerii? W przypadku nysy połowa boxów była by wynajmowana za grosze radnym RM
co do hali ok ale w nysie utrzymanie takiej hali będzie kosztować pewnie z około 3mln rocznie skąd nysa weźmie na to kasę skoro ma problem z obecnym budżetem

W centrum sportu ma być sauna, siłownia, kręgielnia itp. - i tutaj można to oddać w ręce prywatne, a hale utrzymywać za pieniądze z wynajmu + pieniążki od sponsorów, w zamian za reklamę na przykład ;) - wszystko się da, nie można cały czas narzekać ;)

axe85 - 2009-04-23, 10:13

Ale jak wybuduje to miasto za swoja kasę to wątpię aby chciało to komuś przekazać.
Sauna, siłownia, kręgielnia pierwsze słyszę aby to tam miało być:) - ale to i tak te 3 rzeczy raczej nie utrzymają całego obiektu. I będzie to tak samo nierentowne i przynosiło straty jak Dni Nysy a robić coś tylko dla idei aby było i cały czas do tego dokładać coraz to większa kasę to raczej bez sensu

op-ony - 2009-04-23, 14:16

Kosztów utrzymania nie zwróci, ale przynajmniej zmniejszy. Wówczas tylko w planie obiektu powinny być opcje na takie dodatkowe atrakcje. A nie później jakieś pseudo adaptacje w piwnicy po ciemnym korytarzu, uważając na głowę docierasz do wymarzonej sauny albo siłowni :(
Templariusz - 2009-04-23, 14:24

op-ony napisał/a:
Kosztów utrzymania nie zwróci, ale przynajmniej zmniejszy. Wówczas tylko w planie obiektu powinny być opcje na takie dodatkowe atrakcje. A nie później jakieś pseudo adaptacje w piwnicy po ciemnym korytarzu, uważając na głowę docierasz do wymarzonej sauny albo siłowni :(

No otóż to, problem tkwi jednak w tym, że w Polsce najpierw się buduje, a potem jak budynek już stoi to zaczyna się myśleć co w nim zrobić :?: :shock:

Skorpio117 - 2009-04-23, 15:34

a ja uwżam że w Nysie powinno być wszystko zaczynając od obwodnicy bo uważam że jest najpotrzebniejsza a kończąc na MC Donaldzie no też czasem sie przyda gadanie że będą otyli. A niech będą jak ktoś żre tylko i nie myśli jego sprawa

[ Dodano: 2009-04-23, 16:35 ]
NIech Nysa sie rozwija i już a nie wiecznie w stagnacji

Turek - 2009-04-23, 18:24

axe85 napisał/a:
A co do obwodnicy to nyska władza ma mało do gadania wszystko zależny od generalnej dyrekcji dróg i autostrad oni na to dają kasę i to finalizują to tak jak z tama nyska władza chce remont ale góra nie chce dać kasy bo maja inne wedlug nich ważniejsze wydatki

...albo przynajmniej ściągnąć inwestora i zachęcić bo dogodnymi warunkami. Czy orientujecie się kto jest właścicielem Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu??

kaes123 - 2009-04-23, 18:37

Turek napisał/a:
...albo przynajmniej ściągnąć inwestora i zachęcić bo dogodnymi warunkami. Czy orientujecie się kto jest właścicielem Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu??

Jeżeli chodzi o galerię to przecież jest inwestor gotowy wyłożyć kilka milionów na budowę. Po co więc szukać kolejnych, skoro i tak miasto zablokuje realizację ich inwestycji. Gmina sprzedaje teren inwestorowi i po jakimś czasie rozmyśla się z dawanego mu poparcia starając się przy okazji sprzedać innemu kupcowi tereny, które nadal są w jej posiadaniu. Mam nadzieję, że McDonald's powstanie jeszcze zanim ktoś w gminie wpadnie na kolejny pomysł na zarobienie pieniędzy poprzez sprzedaż innego terenu pod taką inwestycję.

axe85 - 2009-04-23, 18:42

A przy okazji pozmieniają panowie radni jeszcze parę razy plany zagospodarowania i zrobią z nysy totalna dziurę ze wstrzymanymi inwestycjami
Turek - 2009-04-23, 21:24

Ale ja pytałem o Galerię Dominikańską...z tego co widzę z waszych wypowiedzi to naszej władzy lokalnej wogule nie zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości. Sami nic nie inwestują, a ściągnąć inwestora też nie potrafią. :(
axe85 - 2009-04-23, 22:59

Pani burmistrz jest zależna od kopczyków, a kupczykom każdy kolejny inwestor jest nie na rękę bo rośnie konkurencja a im maleją dochody. Blokują co się da i gdzie się da, do nich wedlug mnie pasuje niedawno ściągnięty z anteny spot reklamowy pis :ralf:
focus pokus - 2009-04-24, 08:32

Galeria ma swoje plusy i minusy. Podobnie rzecz się tyczy McDonalda
marul - 2009-04-24, 08:40

Plusy z kolei możemy podzielić na dodatnie i ujemne
a - 2009-04-24, 09:19

Turek napisał/a:
Czy orientujecie się kto jest właścicielem Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu??

Właścicielem Galerii Dominikańskiej jest kencern ECE, posiadaja wiecej takich obiektów:
Galeria Krakowska
Galeria Łódzka
Alfa Centrum oraz Galeria Bałtycka w Gdańsku.

Turek - 2009-04-24, 09:49

a napisał/a:
Właścicielem Galerii Dominikańskiej jest kencern ECE, posiadaja wiecej takich obiektów:
Galeria Krakowska
Galeria Łódzka

ściągnąć takiego inwestora do Nysy i jest galeria. Po co jakieś referendum :)
Po co nam McDonald jak mamy Alibabe :mrgreen:

PsyhoSpider - 2009-04-25, 18:30

focus pokus napisał/a:
Galeria ma swoje plusy i minusy. Podobnie rzecz się tyczy McDonalda

A jakież to są minusy McDonalda? Nikt nie każe nikomu tam jadać, a jak ktoś chce to nie musi jechać ponad 50 kilosów na hamburgera i frytki. Kiedyś jeszcze na BP były dobre, ostatnio kupiłem i się zawiodłem, zostały tylko zapiekanki.

bywalec - 2009-04-25, 20:33

Turek napisał/a:
a napisał/a:
Galeria Krakowska
Galeria Łódzka

Jaki poważny inwestor zwróci uwagę na małą NYSE zobaczcie powyżej w jakich miastach są te galerie same duże miasta a nasza Nysa niestety metropolią nie jest

Jak widzę tekst "Po co nam McDonald jak mamy Alibabe" to normalnie nie mogę jak bym dorwał autora tego postu to odrazu KLAPS :D

Turek - 2009-04-26, 20:14

bywalec napisał/a:
Jak widzę tekst "Po co nam McDonald jak mamy Alibabe" to normalnie nie mogę jak bym dorwał autora tego postu to odrazu KLAPS

To był żart bywalcu. I tak lepsza alibaba niż średniej jakości hamburgery z McDonalda po nie najniższych cenach.....

axe85 - 2009-04-26, 20:36

Zgodzę się choć KFC by się przydało :ralf:
Templariusz - 2009-04-27, 07:29

Turek napisał/a:

Turek, ale bez uchwały rady miasta ten inwestor i tak nic nie zdziała. Nie dociera to do Ciebie ???

Turek - 2009-04-27, 14:03

Czyli wynika z tego, że radzie nie zależy na rozwoju miasta....
axe85 - 2009-04-27, 14:10

Niektórym i pewnie zależy ale niektórzy są pewnie powiązani z kupczykami i ci stawiają opory
668118611 - 2009-05-06, 09:36

Czekaja na łapówkę kto da większą czy inwestor czy sklepikarze :D np inwestor kupi od osoby X coś za 10x większa cenę i ta osoba się zgodzi tak to wygląda teraz łapówkarstwo pozdrawiam.
Kapitan Planeta - 2009-07-28, 13:02

http://www.nto.pl/apps/pb...IAT03/590647827 i w Kędzierzynie będzie MC...
axe85 - 2009-07-28, 14:12

A u nas nadal zaścianek i kebaby z budki:/
cosmetologin - 2009-07-28, 15:00

Chciałabym, żeby w Nysie był McDonalds, ale to szybko raczej nie nastąpi albo wcale.
lesio kubajek* - 2009-07-28, 15:29

Mc już przecież miał być. Urząd informował przecież o sukcesie jakim jest wyczekiwany amerykański inwestor w Nysie. Ktokolwiek widział, ktokolwiek coś wie?
Billy - 2009-07-28, 18:21

http://nysa.eu/_portal/ne...onald%27sa.html

Zapewne o to chodzi ^^

marul - 2009-07-28, 20:46

a w KK nie konsulują, nie gadają tylko...

http://www.forum.nysa.pl/...p?p=91715#91715

Oftopsław - 2009-07-29, 15:04

http://w28.wrzuta.pl/film...mmstein_america
OlciaNy - 2009-08-05, 04:55

:ralf:
Skorpio117 - 2009-08-06, 19:57

To co z tym MC

[ Dodano: 2009-08-06, 20:58 ]
Ja uważam że M powinien byc nawet nie ma porządnego kebaba w Nysie

Billy - 2009-08-06, 20:11

Skorpio117 napisał/a:
To co z tym MC

Z tego co pamiętam w marcu, była mowa o tym, że potrzebne są zmiany w miejscowym planie zagospodarowania w rejonie ul. Asnyka
podobno coś sie w tej materii robi:

Cytat:
OGŁOSZENIE BURMISTRZA NYSY
o wyłożeniu do publicznego wglądu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko projektów:
-zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru miejskiego w rejonie ulicy Asnyka w Nysie,
- zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Szlak Chrobrego, Bramy Grodkowskiej, Słowiańska, Księcia Józefa Poniatowskiego, Tadeusza Kościuszki i Plac Jana Kilińskiego w Nysie,
- zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru miejskiego w rejonie ulicy Zwycięstwa w Nysie.
- zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Rynku i terenów przyległych do ulicy Karola Miarki w Nysie.
- miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru miejskiego gminy Nysa obejmującego obszar Śródmieścia miasta Nysa wraz z terenami przyległymi.

Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projektach planów miejscowych rozwiązaniami odbędzie się w dniu 2 września 2009r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Nysie o godz. 10.00 w Sali nr 200, II piętro. Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy, każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego może wnieść uwagi
http://nysa.eu/_portal/ne...strza_Nysy.html

czyli, czeka nas jeszcze "dyskusja publiczna", protesty, referenda, może jeszcze znaczek Mc' Donald obrazi czyjeś uczucia religijne... czyt. http://www.nto.pl/apps/pb...IAT02/741975034

axe85 - 2009-08-06, 20:55

Zmiany dotyczące planu rynku uchwały itp dało się zrobić w tydzień a z M bujają się od marca :ralf:
Raku - 2009-08-06, 22:03

Gadają i gadają ale macdonaldu jak nie było tak nie ma :)
arsemi - 2009-08-07, 07:32

... i pewnie długo nie będzie.
N23 - 2009-08-08, 08:34

I słusznie, niech młódź nyska wolna będzie od imperialistycznych wynalazków. Lenin wiecznie żywy.
Oftopsław - 2009-08-09, 20:47

Jak przyrządzić tego lenina? :o i czy on jest smaczniejszy od tych imper-specjałów? :o
:>

N23 - 2009-08-10, 07:14

Oftopsław napisał/a:
Jak przyrządzić tego lenina? i czy on jest smaczniejszy od tych imper-specjałów?

Jak chcesz.

marul - 2009-08-10, 10:00

Hamburger to przecież rónież wynalazek radzieckiej nauki.
lesio kubajek* - 2009-08-22, 09:16

Czy są jakieś wiadomości nt. Mc'Donaldsa ? Sukces podobno był już za rogiem, przynajmniej tak mówiło się kilka miesięcy temu.
KARO - 2009-08-22, 09:18

lesio kubajek* napisał/a:
Sukces podobno był już za rogiem,

i tam pozostał :/ jak wiele innych projektów :evil:

Kapitan Planeta - 2009-08-22, 09:40

Proponuje pisać maile do pani burmistrz z zpytaniem.
lesio kubajek* - 2009-08-22, 09:50

Przecież urząd i radni siedzą na tym forum codziennie sprawdzając co się dzieje, może więc ktoś się wypowie na jakim etapie jet sprawa. Skoro drukują już ulotki "Cała prawda o sprzedaży rynku" to może ktoś zleci druk ulotek "Cała prawda o Mc'Donaldsie w Nysie"? Choć jak wiemy jeden jaskół wiosny nie czyni może doczekamy sie np. Mc' Grzesia, czy też Mc' Lucii na bezrybiu i z kangura dupy bęben można zrobić.
bart_breslau - 2009-08-22, 13:08

Gdzie ten McDonald miał powstać?
axe85 - 2009-08-22, 13:24

Dobrze napisane "miał powstać" tak samo miała powstać galeria, strefa ekonomiczne i sklepy wielkopowierzchniowe.
HardaSówka - 2009-08-22, 13:41

Ja słyszałam ploty, że miał powstać koło Tanku, potem ludzie zaczęli mówić o Asnyka. Skoro ma być wszędzie, to znaczy,że nigdzie. Zresztą wolę Burger Kinga :P
kaes123 - 2009-08-22, 14:44

Po co mówić o plotkach, skoro podano już odnośnik do oficjalnej informacji Urzędu Miasta, która zresztą w tym temacie była już przytaczana...

http://forum.nysa.pl/viewtopic.php?p=91698#91698

HardaSówka - 2009-08-22, 14:48

Kaes w każdej plotce ziarnko prawdy ;)
Kapitan Planeta - 2009-08-22, 15:07

kaes123, ternemy może i są ale po MC ani widu, ani słychu.
lesio kubajek* - 2009-08-22, 18:59

Urząd uwielbia chwalić się wątłymi sukcesami, a o Mc cisza. Więc pewnie są problemy. Później Barska wyda ulotkę: "Cała prawda o Mc'Donaldzie w Nysie" gdzie przeczytamy o tym, że Urząd chce postawić 3 restauracje w tym dwie w centrum, a Sanocki i mohery wszystko blokują. Biedne to miasto, oj biedne. Przed wyborami zacznie się panika, bo miłościwie panująca stwierdzi, że nic nie zrobiła i zacznie się gorączkowe szukanie sukcesu. Wtedy pozostaje już tylko modlitwa. :)

ps. Ten obrazek proponuję p. burmistrz powiesić w gabinecie.

patuśś - 2009-08-23, 08:31

HardaSówka, ja też wole burger kinga
HardaSówka - 2009-08-23, 09:38

Patuśś po prostu wiemy co dobre ;) I proponuję złożyć na biurko pani burmistrz dwa zestawy: Big Maca i Whoopera. Niech jej kubki smakowe zdecydują, która inwestycja lepsza dla miasta :mrgreen:
Kapitan Planeta - 2009-08-23, 10:32

HardaSówka, przecież to nie burmistrz buduje :p dajcie już spokój z burger kingiem bo się robi offtop.
bart_breslau - 2009-08-24, 15:25

Próbowałem dowiedzieć się coś od McDonald ale "Niestety nie udzielamy informacji dotyczących polityki nieruchomościowej naszej firmy."
I tyle w temacie;)

marul - 2009-08-24, 18:00

ta informacja jednak dużo mówi, potwierdza, to co wcześniej ktoś napisał, burmistrz czy ktokolwiek z władz Nysy nie ma żadnego wpływu na to czy McD w Nysie powstanie czy też nie
lesio kubajek* - 2009-08-24, 19:14

Skoro pojawiły się oficjalne komunikaty, a komisja "coś" uchwalała można śmiało stwierdzić, że od władz miasta bardzo dużo zależy. Samo nie dzieje się nic, a bez starań i ślimak krowy nie zapłodni.
rpo73 - 2009-08-24, 19:14

a czy ktoś wie może co się będzie budowało obok bazy MZK, na Piłsudskiego, na przeciwko Erocashu? dzisiaj jakiś ruch sie tam zaczął, więc pewnie coś postawią, ale raczej nie McD
patryk01 - 2009-08-26, 14:32

Nom raczej nie McD, choć wszystkiego można się spodziewać.
Jeżeli ktoś wie coś więcej na ten temat to piszcie!

rpo73 - 2009-08-26, 15:51

z tego co wiem, to nic nie budują, część placu jakaś firma kupiła, bodajże Mobud, a reszta na sprzedaż
Oftopsław - 2009-08-27, 05:06

http://www.youtube.com/watch?v=s6P9WVwmeng
franki1977 - 2009-09-02, 10:27

Z pewnych źródeł wiem że będzie tam jakaś stacja paliw
obelix - 2009-09-03, 13:52

http://www.nto.pl/apps/pb...IAT03/935760281 i Nysa znowu na ostatku.
patryk01 - 2009-09-03, 15:40

Budują wszędzie tylko nie w Nysie. Dla mnie jest to wstyd, żeby Kędzierzyn miał pierwszy McD's niż Nysa !!!
N23 - 2009-09-03, 19:15

Nysa ma pozostać tradycyjna, taki skansenik.
Waldemar - 2009-09-03, 19:44

Na budowę McD's w Nysie trzeba by wyłożyć większą kasę, a takich w Nysie brak.
lesio kubajek* - 2009-09-04, 13:53

Może obecni na forum radni odpowiedzą na pytanie na jakim etapie znajduje się inwestycja McD's w Nysie. Będę wdzięczny za odpowiedź.
op-ony - 2009-09-05, 13:46

A może taka sieć otworzy swój bar w Nysie :ralf:
rexNYsa - 2009-09-06, 09:08

fook yue :ralf: :lol: :lol:
MateuszXx - 2009-09-06, 09:19

Niech powstanie, zawsze to coś więcej w Nysie :)
lesio kubajek* - 2009-09-09, 23:47

Czy ktoś w końcu może udzielić jasnej odpowiedzi co z tym Mc'Donladsem w Nysie?
Konsument - 2009-09-10, 00:17

Obok eurocashu moze być stacja lub magazyny,hale itd,ale nie żarcie.Warunki zagospodarowania terenu o tym mówią.Także McD odpada chyba że zaistniała sytuacja w której doszło do korupcji wtedy można zbudować domki dla więżniów z Guantanamo.
Słyszałem,że ktoś kto ma już stacyje chciał i tam zbudować.Problemy jakieś były a teraz może się wyprostowały (pooprzez łapówkę np).
Nie jedzmy w Mc Donald's "żoładek to nie San Francisco".

jarekw - 2009-12-07, 10:35

cytata

Islandczycy uczą się biedy
3 grudnia 2009

Zamknięto w Islandii McDonalda, kiedy ujawniono, że wszystkie surowce sprowadzane były z Niemiec. Schedę po fastfoodowej restauracji przejęła nowa marka, która używa obecnie islandzkiego mięsa.

http://biznes.onet.pl/isl...4,2,prasa-detal

nie bądźcie jak barany.. walczcie jak wilki.....

diabeł - 2009-12-17, 21:14

A co powiecie o nowym MD, który powstaje na 10 km autostrady po zjeździe w Kolnicy w kierunku Wrocławia?
Marcin - 2009-12-17, 21:27

diabeł, chodzi o tz. MOP, ten MC będzie przy stacji Lotos
kyniu84 - 2010-01-06, 13:38
Temat postu: Re: MC Donald's w Nysie
nie bedzie MD w Nysie,kto takie kity pociska?Juz kiedys mial byc MD kolo Dytka juz 5lat temu i co?Ale dobrze jak by sie wzieli za to i zrobili tego MD ludzie by dostali prace bynajmniej
Luke93 - 2010-01-06, 15:04

Ten kit to wciska nam Barska :ralf:
marul - 2010-01-06, 15:24

nikt kitu nie wciska McD wyraził zainteresowanie terenem i nadal je wyraża, restauaracja McD to nie wydanie Nowin Nyskich w tydzień nie powstanie
patryk01 - 2010-01-06, 19:56

zgadzam się z marul, to nie jest tak oo mówisz masz. Mac Donald's będzie. 15 stycznia władze omawiają przetarg z MC, aby sprzedać gminny teren, na którym zostanie wybudowany, czyli zaraz obok stacji PKS na tych trawiastych poletkach. Cierpliwości :)
pawel. - 2010-01-06, 19:59

patryk01 Czy to są potwierdzone informacje???.Bo jeśli tak to oznacza że sprawa zmierza w bardzo dobrym kierunku .
ony18nysa - 2010-01-06, 20:14

Ale było by super ze masakra :)
żeby była to prawda

axe85 - 2010-01-06, 20:32

Nie jarajcie się tak bo z nasza burgermajster nic do końca nie wiadomo
marul - 2010-01-06, 20:33

kiedy zrozumiesz, że nie ona jest właścicielka McD i nie może nikogo zmusić do otwarcia knajpy?
axe85 - 2010-01-06, 22:51

Ale ów "ona" jako jedna z pierwszych sama powiedziała ze będzie w nysie MC wiec może ma tam jakieś swoje udziały :ralf: tak wiec ja czekam aż słowo budynkiem się stanie
Dopesmoker - 2010-01-07, 00:11

no przydałby się MD. Przynajmniej świeżo obronieni magistrowie znajdą pracę.
Michumm - 2010-01-08, 11:39

Ostatnia rzezcza jaka chciałbym miec w nysie to Mc
Arth1987 - 2010-01-08, 15:55

Nikomu się nie dogodzi. Najpierw wszyscy krzyczeli, że Nysa to dziura i że przydałby się MC a jak pojawiają się doniesienia, że może powstanie to są sprzeciwy :ralf: A ja się spytam Michumm dlaczego? :ralf:
Dopesmoker - 2010-01-08, 16:29

kierwa, niech sobie miasto buduje co chce, mnie to i tak w zasadzie nie obchodzi, a już na pewno taki korporacyjny i konsumpcyjny szajs jak MC :D Mnie to grzeje i jak dla mnie mogłoby to nie istnieć, ale jak ktoś sie jara bułką z papieru i mięsem z trocin to proszę bardzo :)
Arth1987 - 2010-01-08, 16:38

Wiesz, większość ludzi jedząc w MC nie "jara" się tym pożywieniem tylko chcą zjeść dosyć tanio, szybko i ze smakiem, ew się uzależniła od tego "szajsu" :ralf: (że niezdrowo to już zupełnie inna bajka). Jeśli ktoś chodzi tam z innego powodu to rzeczywiście strange, jednak przedstaw mi taką osobę, ok? :ralf:
avenysa - 2010-01-08, 17:15

a orleny i inne BP maja zdrowsze jedzenie ?? wiec niech już bedzie ten MC przynajmniej jak pojade w nocy coś zjeś nik mi niepowiem że jest piecyk wyłączony albo inne opowieści
grreg - 2010-01-08, 23:17

Jedna z teorii mówi, że MD stawia swoje budki w miastach, które żyją. Na terenie "trupów" nie ustawiają, a że firma stara jak świat, to ma swoje procedury sprawdzania "chłonności rynku", więc bez względu na to, czy mi tam smakuje, czy nie - jestem "na tak" dla MD w Nysie, mając jednocześnie nadzieję, że nie będzie to stanowić zagrożenia dla produktów nyskich wytwórców fast-food-ów, bo inaczej mamy referendum pewne :evil:
axe85 - 2010-01-08, 23:29

Według mnie jedyny powód dla którego MC chce postawić tutaj budkę to PWSZ i ze w promieniu parudziesięciu km nie ma MC wiec na wycieczki do nyskiego MC beda przyjeżdżać ludzie z okolic Otmuchów Paczków Głucholazy Prudnik itp
Bo tak jak na pisał grreg nie ma co stawiać fast-food'a na cmentarzu takim jak Nysa

pawel. - 2010-01-09, 23:07

Przecież gadajcie co chcecie ,ale przez pierwszy rok działalności tego Mc' to będą takie kolejki że koszt budowy od razu się zwróci .A tak jak kolega powiedział wyżej że w pobliżu nie ma takiego miejsca szybkiej obsługi, a dodatkowym czynnikiem przemawiającym ku jego budowie, są dwie drogi krajowe które krzyżują się w Nysie.
Prawdę mówiąc to jak bym miał taki kapitał, to sam bym go otworzył. Kiedys słyszałem, gdzieś z 10 lat temu że otwarcie tych złotych łuków to kosztuje 1mln zł .

monTTana - 2010-01-10, 11:47

ale ja lobię cheeseburgery z MC :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mi to pasuje :lol:

Arth1987 - 2010-01-10, 12:07

monTTana napisał/a:
ale ja lobię cheeseburgery z MC :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mi to pasuje :lol:

A kto nie :ralf: Jak już się zdarzy, że tam jestem to od razu 3 biorę :ralf: (BTW to "lobię" trochę straszy :ralf: )

P.S grreg niezłego "Avatara" masz :ralf:

NUq - 2010-01-12, 20:24

Ciekawe, kiedy ten McDonald's powstawie. Juuuż dawno temu miał być, a tutaj nic? Czyżby w kulki lecieli? :-?
Luke93 - 2010-01-13, 10:38

Ja tam nie przepadam za ich żarciem, osobiście wolę burger king, albo pizzahut no ale może na zwycięstwa będzie coś lepszego. ;)
patryk01 - 2010-02-10, 10:59

http://www.nto.pl/apps/pb...IAT03/359346702
W Kędzierzynie można, a w Nysie ? Ma niby powstać na Asnyka, ale kiedy ?

peja2000 - 2010-07-11, 15:34

no to kiedy otwierają?? wie ktos
Waldemar - 2010-07-11, 15:46

Kiedy znajdzie się ktoś z większą kasą na niepewną inwestycje i licencję
psikus - 2010-07-11, 16:32

chyba inwestor się wystraszył jak poczytał w prasie o naszej nieudolnej niby władzy. Teraz to tylko wariat tu zainwestuje.
KRAV - 2010-07-11, 17:00

Jeśli McDonald's ma przynieść jakąkolwiek korzyść miastu, nie mam nic przeciwko lecz ja nie będę się truł niezdrowym żarciem fundując sobie przy okazji choroby z tym związane. Wystarczy mi przytruwanie się alkoholem. ;) Co prawda korzystałem kilkakrotnie z usług tej korporacji, cóż człowiek popełnia błędy i na nich się uczy. Nie lubię fast foodów, poza tym irytuje mnie fakt, że strategia marketingowa M.D. jest kierowana do dzieci.

"Jedzenie Big Maca jest jak nurkowanie w czekoladzie. Czujesz się wspaniale dopóki nie zrozumiesz, że toniesz".

peja2000 - 2010-07-11, 17:23

mamusiu ale ja jestem głodny
Luke93 - 2010-07-12, 09:55

Barska nie zdaje sobie sprawy że taki MC przyciągnie więcej turystów niż bazylika szczególnie dzieci z mniejszych miast. Sam pamiętam jak byłem mały że wycieczka do innego miasta oznaczała głównie zwiedzanie McShit xD
woj - 2010-07-12, 11:53

Luke93 napisał/a:
Barska nie zdaje sobie sprawy że taki MC przyciągnie więcej turystów niż bazylika szczególnie dzieci z mniejszych miast. Sam pamiętam jak byłem mały że wycieczka do innego miasta oznaczała głównie zwiedzanie McShit xD

Kompletna bzdura, dawno się tak nie ubawiłem czytając jakiś post.
MC odwiedzasz przy okazji jak go nie ma jesz gdzie indziej.
Masz jakieś dane odnośnie odwiedzin turystów w miastach gdzie jest MC po jego zbudowaniu i czy ewentualny wzrost ruchu turystycznego jest ściśle skorelowany z w/w "restauracją" ?

peja2000 - 2010-07-12, 12:13

luke ma racje Głuchołazy,Otmuchów,a nawet czesi w razie dylematu gdzie pojechać wybiorą Nysę bo ktoś będzie miał ochotę na ćwierćfunciaka z serem. Wizerunek miasta się poprawia bo MD to firma światowa nie ważne czy to zdrowe czy nie, chodzi o to że inaczej takie miasto zaczyna się odbierać i łatwiej czy to inwestorów w innych dziedzinach czy to o sponsorów dla siatkarzy.A kościołów w Nysie mamy wystarczająco.
bart_breslau - 2010-07-12, 12:20

Już widzę pełne autokary dzieciaków mieszkających w ościennych miasteczkach oddalonych o kilkanaście kilometrów przyjeżdżające do Nysy do McDonalda :lol:
Co z tego,że światowa firma jeśli jej restauracje znajdziesz nawet na MOPach przy A4.Zasięg firmy nie jest tu wyznacznikiem.
Myślisz,że inwestorzy którzy powiedzmy chcą zbudować w Nysie jakąś fabrykę czy magazyn będą zwracali uwagę na to czy miasto posiada Maca lub inne KFC?

I co do tego mają kościoły.

prawda jest taka,że chodzi tu tylko o $$$ oraz o to,że miasto zażądało od sieci tego,aby przebudowali układ drogi w pobliżu restauracji.McDonald nie będzie pakował pieniędzy w infrastrukturę,bo wolą postawić knajpę w miejscu gdzie układ drogowy będzie jako tako dostosowany do tego typu zabudowy...

woj - 2010-07-12, 12:26

@peja2000

Pobiłeś Luke93 :mrgreen:

Panowie proszę o więcej, nie ma to jak udany początek tygodnia.

art - 2010-07-12, 13:44

Luke93 i peja2000 doktorat z ekonomii dla Was :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Masakra.Ja myślę ,że jeszcze niech postwaią w Nysie obok MD jeszcze KFC i Nysa będzie zabierała turystów Pradze i Florencji :mrgreen: :mrgreen: :P
peja2000 - 2010-07-12, 14:04

peja2000 napisał/a:
luke ma racje Głuchołazy,Otmuchów,a nawet czesi w razie dylematu gdzie pojechać wybiorą Nysę bo ktoś będzie miał ochotę na ćwierćfunciaka z serem. ;) Wizerunek miasta się poprawia bo MD to firma światowa nie ważne czy to zdrowe czy nie, chodzi o to że inaczej takie miasto zaczyna się odbierać i łatwiej czy to inwestorów w innych dziedzinach czy to o sponsorów dla sportu .A kościołów w Nysie mamy wystarczająco.
Chodzi mi o małe kroczki aby miasto rozwijało się a nie stało w miejscu, mając MD łatwiej o następną firmę mając kolejną łatwiej o następną itd WrocLove natomiast sugeruje wszystkim jeździć do Wrocławia i tam zostawiać pieniądze, to dopiero jest ekonomia zaoszczędzić 20zł na zakupach a stracić 50zł na paliwo i cały dzień na zakupy. Co do reszty to nie komentuję podpisów nie podpartych argumentami
woj - 2010-07-12, 14:20

Widzisz peja2000 Nysa nie potrzebuje małych kroczków tylko skoku jakościowego a tego nie zapewni Mac. Powiem więcej Mac nie inwestuje w "restauracje" inwestorem jest inna firma lub osoba fizyczna, która kupuje licjencję na prowadzanie lokalu na zasadzie franczyzy, mac daje tylko know how. Mac przyciąga inwestorów tylko w skali globalnej bo tak się utarło, że jet firmą która jako jedna pierwszych inwestuje w danym kraju za nią idą inne Amerykańskie firmy ale to tylko w skali kraju w Polsce Mac jest od bodaj 20 lat więc dawno przeszliśmy ten etap, w skali miasta ten efekt nie działa.

Reasumując Mac w Nysie nie ma żadnego znaczenia dla rozwoju miasta poza poszerzeniem oferty gastronomicznej.

peja2000 - 2010-07-12, 14:32

woj w obecnych realiach politycznych czekając na skok jakościowy życia może nie wystarczyć, będziesz czekał jeszcze 50lat? liczysz na cudowne zmartwychwstanie FSD i ZUP? ja wole małe kroki z tym MD chodzi mi tylko o wizerunek miasta, podczepiamy się do grupy tych większych mając zaledwie 46 tysiecy mieszkańców, od czegoś trzeba zacząć, a to ma być sygnał że miasto idzie w dobrym kierunku a nie stoi i gnije.
luke - 2010-07-12, 14:44

Peja przeczytaj sobie książkę Georgea Ritzera o makdonaldyzacji. Jak zrozumiesz jej treść (zwróć uwagę na rozdział o statystykach w MC) to wówczas zmienisz zdanie. MC w żaden sposób nie wpłynie na pojawianie się inwestorów w mieście. Co innego ulgi podatkowe gwarantowane przez gminę ;)
woj - 2010-07-12, 14:48

Nie będzie zmatrwychwstania ZUP i FSD. Potrzebny jest duży inwestor.
MD nie wpływa na wizerunek miasta no może oprócz dużego słupa z literką M na szczycie.
MD nie ma żadnego wpływu na przyciągnięcie inwestorów do miasta liczą się warunki jakie przedstawi inwestorowi miasto, wykalifikowana siła robocza itp. Zresztą co tu pisać w Brzegu nie ma Maca a jest Cadbury inwestor jaki Nysie jest potrzebny. To jest gatunek firmy, której obecność generuje korzyści w postaci całej palety innych firm, które za nim ciągną.

peja2000 - 2010-07-12, 15:06

woj napisał/a:
MD nie wpływa na wizerunek miasta no może oprócz dużego słupa z literką M na szczycie.
MD nie ma żadnego wpływu na przyciągnięcie inwestorów do miasta liczą się warunki jakie przedstawi inwestorowi miasto, wykalifikowana siła robocza itp. Zresztą co tu pisać w Brzegu nie ma Maca a jest Cadbury inwestor jaki Nysie jest potrzebny. To jest gatunek firmy, której obecność generuje korzyści w postaci całej palety innych firm, które za nim ciągną.

Woj to są rzeczy oczywiste a jednocześnie puste slogany typu potrzebny jest duży inwestor no to chyba jest jasne,tylko skąd go wziąść, Cadbury przejął cukierki więc nic nowego tam nie powstało. Bardziej mi chodziło o rozwój branży turystycznej, a wy tu o przemyśle ciężkim do tego potrzebne są szerokie PLECY a w Nysie takich nie ma i jeżeli pojawi się w Polsce to napewno nie w nysie no chyba że roześlemy naszych fachowców od marketingu po świecie a nuż przywiozą jakieś poważne firmy chcące zainwestować w tą dziurę gdzie nawet MD nie ma.
I każdy odwiedzający turysta już po wyjsciu z dworca PKP ma ochotę zrobić w tył zwrot (widząc te budy zamiast MD).

N23 - 2010-07-12, 15:57

Nie musi wychodzić, wystarczy nu widok peronów i przejść pod torami.
woj - 2010-07-12, 16:34

peja2000 napisał/a:
woj napisał/a:

Woj to są rzeczy oczywiste a jednocześnie puste slogany typu potrzebny jest duży inwestor no to chyba jest jasne,tylko skąd go wziąść, Cadbury przejął cukierki więc nic nowego tam nie powstało. Bardziej mi chodziło o rozwój branży turystycznej, a wy tu o przemyśle ciężkim do tego potrzebne są szerokie PLECY a w Nysie takich nie ma i jeżeli pojawi się w Polsce to napewno nie w nysie no chyba że roześlemy naszych fachowców od marketingu po świecie a nuż przywiozą jakieś poważne firmy chcące zainwestować w tą dziurę gdzie nawet MD nie ma.
I każdy odwiedzający turysta już po wyjsciu z dworca PKP ma ochotę zrobić w tył zwrot (widząc te budy zamiast MD).

Czy ty wiesz gdzie są fabryki Cudbury w Brzegu? To są nowe zakłady na byłym lotnisku.
Nie to nie są puste slogany, Brzeg mógł to my możemy tym bardziej, przestań gadac bzdury o plecach bo przy inwestycjach prywatnych firm żadne plecy się nie liczą, liczy się tylko i wyłącznie rachunek ekonomiczny (mówię z doświadczenia).

Nie przypominam sobie żebym wspomniał o przemyśle ciężkim, można wiedzieć skąd ten wniosek?

Turystyce Mac też nie pomoże(poszerzy tylko ofertę) bo tu jest oczekiwany inny rodzaj gastronomi, kuchnia regionalna, zresztą na turystyce nie pociągniesz rozwoju całej gminy to nie Zakopane.

To boldem właśnie tak trzeba robić i jeszcze raz z własnego doświadczenia przy prowadzeniu dużych procesów inwestycyjnych, nigdy nie braliśmy pod uwagę obecności Maca w danym miejscu. Nie wiem skąd wyciągasz te wnioski odnośnie klimatu inwestycyjnego i prestiżu miasta uwarunkowanego obecnościa Maca : gdzieś Cię tego nauczyli, własne doświadczenie czy jak?

peja2000 - 2010-07-12, 17:03

aleś się woj czepił jak jesteś taki GENIUSZ ALFA I OMEGA to biegiem do UM na BURMISTRZA i działaj,ja daje przykład małych kroków i polepszenia atrakcyjności i estetyki Nysy

woj - 2010-07-12, 17:52

Tylko dlaczego takie graty mają polepszyć estetykę miasta ;)
Nie nie tylko nie na burmistrza, dlaczego tak źle mi życzysz ;)

Pewex - 2010-07-12, 18:15

Myślą że żaden bar szybkiej obsługi (nazywanie MD restauracją jest lekką przesadą) nie wpływa na rozwój sporego miasteczka takiego jak Nysa. Osobiście stwierdzam że jedzenie w MD mi nie odpowiada, jest dla mnie niesmaczne i drogie, a jeden plus jaki widzę w tych barach to toalety i budynki dostosowane dla osób niepełnosprawnych.
Jeśli chodzi o inwestycje to już lepiej by koncern MD otworzył w Nysie fabrykę tej swojej garmażerki (bo gdzieś te substytuty pokarmów muszą powstawać :-) ), trochę by było miejsc pracy i tyle.
Nic nie stoi na przeszkodzie by fani tej sieci barów sami otworzyli taki bar (koncesje może dostać każdy kto ma trochę kasy i spełnia wymogi), jak to taka super atrakcja ma być, to zwrot kosztów murowany :-)
Smacznego.
P. :P

Kozaczek20 - 2010-07-12, 20:44

Pewex napisał/a:
Nic nie stoi na przeszkodzie by fani tej sieci barów sami otworzyli taki bar (koncesje może dostać każdy kto ma trochę kasy i spełnia wymogi), jak to taka super atrakcja ma być, to zwrot kosztów murowany :-)

Zapytam z ciekawości , ile taka koncesja kosztuje??

pawel. - 2010-07-12, 21:08

Luke93 napisał/a:

Kolego tak było w Polsce ale w latach 90-tych,kiedy to wycieczka np na Jasną Górę w Częstochowie wiązały się głównie z odwiedzinami w Mc gównie .Chyba przespałeś jakieś 10 lat wbrew pozorom Polska idzie do przodu.

Tomek - 2010-07-12, 21:33

Specjalnie dla admina (największy koneser MC Donald's jakiego znam) fotorelacja "ze środka" jak przyrządza się jedzonko w MC Donald's
http://englishrussia.com/...s-how-it-works/

bart_breslau - 2010-07-12, 21:50

Kozaczek20 napisał/a:
Pewex napisał/a:

Zapytam z ciekawości , ile taka koncesja kosztuje??

Google nie boli;)

Informacje dla franczyzobiorcy
Przewidywana suma inwestycji
Wymagany kapitał własny na poziomie 1,2 mln zł.

Za kapitał własny uważa się własne pieniądze franczyzobiorcy nie obciążone żadnymi roszczeniami; nie mogą to być pieniądze pożyczone (nawet pod zastaw nieruchomości), nieoficjalne darowizny, udziały "cichego wspólnika". Kapitał własny mogą stanowić składniki majątku franczyzobiorcy (np.: firma, nieruchomość) przeznaczone na sprzedaż.

Podstawowe wymagania sieci
Franczyzobiorcą może być wyłącznie osoba fizyczna (wykluczone spółki kilku osób), inwestująca własne pieniądze i bezpośrednio zarządzająca przyznaną na mocy umowy restauracją.
Przed zawarciem umowy kandydat na franczyzobiorcę przechodzi wielomiesięczne szkolenie praktyczne i teoretyczne obejmujące wszystkie aspekty prowadzenia restauracji McDonald’s.
Umowa franczyzy zawierana jest na 20 lat i dotyczy konkretnej restauracji McDonald’s.
Zawierając umowę franczyzy, franczyzobiorca obejmuje na ogół jedną z funkcjonujących restauracji McDonald’s.
Inwestorem w nieruchomość (lokal restauracji) jest McDonald’s Polska Sp. z o.o.
Decyzje co do lokalizacji restauracji McDonald’s podejmuje wyłącznie McDonald’s Polska Sp. z o.o.

Luke93 - 2010-07-12, 22:10

pawel. napisał/a:
Luke93 napisał/a:

Kolego tak było w Polsce ale w latach 90-tych,kiedy to wycieczka np na Jasną Górę w Częstochowie wiązały się głównie z odwiedzinami w Mc gównie .Chyba przespałeś jakieś 10 lat wbrew pozorom Polska idzie do przodu.

No tak Polska się rozwija ale taki powiat Nyski i tym podobne pipidówy,.. Młodzież z takich wiosek najczęściej jeździ na wycieczki do galerii handlowych i MD....

pawel. - 2010-07-13, 08:54

Luke93 jedno jest pewne ,gdyby jakiś prywatny inwestor postawił taki obiekt w naszym prężnym życia mieście to na pewno by na tym nie stracił.Wyobrażam sobie te kolejki przez pierwsze miesiące głodnych amerykańskich smaków ludzi .
VietnamD - 2010-07-17, 18:26

Nie będzie wyjazdów do Opola + McDonald's "po drodze"? :roll:
jarekw - 2010-07-18, 13:57

Wyszukiwaniem miejsc na nowe restauracje i ich budową zajmuje się wyłącznie McDonald’s Polska. McDonald’s kupuje bądź dzierżawi na wiele lat nieruchomości oraz inwestuje w budowę nowego lub adaptację istniejącego budynk u (lok alu). Francz yzobiorca jest zobowiązany utrzymywać lokal i jego otoczenie w dobrym stanie przez cały czas trwania umowy franczyzy. Bez wyjątku, w każdym przypadku, McDonald’s jest właścicielem budynku albo głównym dzierżawcą (najemcą). Franczyzobiorca zawsze korzysta z lokalu restauracji należącego do McDonald’s, za co uiszcza stosowną opłatę (opłata za korzystanie z lokalu restauracji). Nigdy nie ma on możliwości odkupienia lokalu

cytat z :

http://www.mcdonalds.pl/d...za_broszura.doc

zatem to bardziej trzeba by znaleźć kogoś w McD kto uzna że tutaj się kalkuluje taka inwestycja
za >5mln zł

[ Dodano: 2010-07-18, 15:29 ]
tymczasem możemy sobie zagrać:

www.mcvideogame.com/
lub

upichcić wg oryginalnej receptury:

http://www.epicconstructions.com/mirror/mcd/

[ Dodano: 2011-07-05, 13:59 ]
To koniec wielkiego McDonalda....

link

Pablo - 2012-01-31, 14:18

Co z MC Donald's,? czy już wiadomo kiedy rusza budowa na zakupionym terenie.
patryk01 - 2012-01-31, 15:05

hmm z tego co wiadomo to zakupiono teren, a w tym roku MD ma zostać otwarty.Wydaje mi się, że w marcu ruszą z budową, ale zapewne czekają na dobrą pogodę, zobaczymy jak to będzie w praktyce. :)
MATTONI - 2012-01-31, 17:30

Temat makdonalda w Nysie przewija się tak często i od kilku lat równie skutecznie jak remont tamy na nyskim jeziorze za każdym razem, gdy trochę więcej deszczu spadnie. Uwierzę to jak zobaczę budowę tego fast fuda, bo jak na razie takie gdybanie do o d*upe wytłuc jedynie.
PsyhoSpider - 2012-01-31, 18:01

MATTONI napisał/a:
Temat makdonalda w Nysie przewija się tak często i od kilku lat równie skutecznie jak remont tamy na nyskim jeziorze za każdym razem, gdy trochę więcej deszczu spadnie. Uwierzę to jak zobaczę budowę tego fast fuda, bo jak na razie takie gdybanie do o d*upe wytłuc jedynie.

Zapomniałeś jeszcze o temacie obwodnicy :P

MATTONI - 2012-01-31, 18:27

PsyhoSpider napisał/a:
MATTONI napisał/a:

Zapomniałeś jeszcze o temacie obwodnicy :P

Faktycznie umknęło mi to już pomiędzy tymi wszystkimi obietnicami. Hmm być może coś jeszcze pominąłem??

Waldemar - 2012-01-31, 18:39

Jest różnica pomiędzy obiecankami władzy, a prywatną inicjatywą. Jak nie widzą w tym interesu, to nie inwestują. Poczekają kilka lat jak społeczeństwo będzie bogatsze, albo zrezygnują z budowy w Nysie MC.
PsyhoSpider - 2012-02-04, 20:25

Samo postawienie budynku to żaden problem, jednak z tego co pamiętam jednym z warunków rozpoczęcia budowy miała być przebudowa skrzyżowania koło Orlenu. Z tym już tak szybko i sprawnie raczej nie pójdzie, nie wspominając o miłej atmosferze jaka zagości na drogach.
5milions - 2012-02-04, 22:21

o budowie mcdonald's w nysie mówiono już ...dziesiąt lat temu, kiedy byłem małym chłopcem, dzis sam jestem dziadkiem ;)
ale z ekonomicznego i strategicznego punktu widzenia jeżeli miał by jednak kiedyś powstać w innym miejscu niz "strafa" castorama to juz jest skazany ja portażkę, tyle, więc wg mnie to dupa zbita z mcdonald's w nysie w najbliższym czasie.

PsyhoSpider - 2012-02-05, 16:52

5milions napisał/a:
o budowie mcdonald's w nysie mówiono już ...dziesiąt lat temu, kiedy byłem małym chłopcem, dzis sam jestem dziadkiem ;)
ale z ekonomicznego i strategicznego punktu widzenia jeżeli miał by jednak kiedyś powstać w innym miejscu niz "strafa" castorama to juz jest skazany ja portażkę, tyle, więc wg mnie to dupa zbita z mcdonald's w nysie w najbliższym czasie.

Tyle tylko że teren jest już kupiony, czy w gorszym miejscu? Wątpię, w końcu przy głównej drodze krajowej.